2007.04.02. 02:28

Elmaradt a remélt hazai K. O.

Vasvár (gz) - A végén kiengedett, de a vártnál így is magabiztosabban szállította a kötelező győzelmet a Vasvár NB I/B-s női kézilabdacsapata.

Gergácz Zoltán

Exclusive Change Vasvár VSE-Győri Audi ETO II. 37:33 (18:14). - Vasvár, 100 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Natkay, Szalay.

Vasvár: Vízvári - Kovács 3, Nagy A. 3, GOLOVKO 9, ZSOHÁR 5, Szalay 4, SZONDY K. 6. Csere: Kollár 2, Szakonyi 1, Matetits 4, Szondy N., Szabó, Utasi, Németh. Edző: Fancsali Ferenc.

Győr: OROSS - KOKAS 4, KOVACSICS 11, Farkas 6, Bizik 3, NÉMETH 3, SZÖLÖS 6. Csere: Vigh, Vaskovics, Takács, Burghardt, Zalka. Edző: Hornyák Lajos.

A hazaiak kezdtek jobban, a vendégek csak a 4. percben találtak be először (3:1). Elsősorban remek védekezésének köszönhetően a vasvári gárda tartotta 3-4 gólos előnyét (13. perc: 8:4). Ebben a játékrészben a fiatal vendégjátékosok nem tudták átjátszani a jól záró hazai védőfalat, valamint a vasvári támadások is rendre góllal zárultak, így elmaradtak a győriek leindításai. A 26. percben már 17:11 volt az állás, ám a finis a vendégcsapaté volt, így négy gólra apadt a különbség. A második játékrészt is hazai gólok vezették be (34. perc: 22:15), pedig ekkor már kivált a játékból Nagy Anikó, mert bokasérülést szenvedett. Mindkét csapat a gyors játékot és a góllövést erőltette. Az 51. percben úgy tűnt, hogy K. O. győzelmet aratnak a vasváriak (33:24), ám elkezdtek idegeskedni. Sok volt az eladott labda, kimaradtak a ziccerek. A győriek éltek a kínálkozó lehetőséggel, és sikerült felzárkózniuk négy gólra. - Ifi: 18:36 (6:20). Ld.: Varga D. 9.

Fancsali Ferenc: - Kár az utolsó tíz percért, így elrontottuk a mérkőzés összképét.