2007.04.24. 02:27

Kiélezett csata

Szombathely (he) - A színvonalas, izgalmas találkozón a SZAK-Vasútőr extraligás asztaliteniszcsapatának a döntetlenhez két szoros, döntő szettes mérkőzés megnyerése hiányzott.

SZAK-Vasútőr-Szegedi AC 3:6. - Szombathely, extraligás férfi asztalitenisz-mérkőzés.

A szombati pécsi találkozó előtt lebetegedett Vajda Attila a vasárnapi hazai bajnokin sem tudott asztalhoz állni. Még tartalékosan is nagyon közel állt a SZAK a pontszerzéshez. Páros: Németh, Fixl- Dudás, dr. Lukács 0:3 (-9, -9, -8). A kiélezett játszmákban a vendégek összpontosítottak jobban (0:1). 1. egyéni forduló: Fixl-Dudás 3:1 (8, -6, 9, 9), ifj. Szarka T.-Lukács 1:3 (-5, 13, -8, -10), Németh- Kriston 2:3 (9, -4, -9, 6, -7). Fixl szenzációs játékkal szerzett bravúros győzelmet. Szarka a döntő pillanatokban hibázott. Németh nagyot küzdött, de messzire szorult az asztaltól, így elúszott a fontos meccs (1:3). 2. forduló: Fixl-Lukács 2:3 (-8, -9, 1, 9, -14), Németh-Dudás 3:1 (13, -9, 6, 8), Szarka-Kriston 0:3 (-8, -5, -10). Fixlnek sikerült egyenlítenie, sőt, vezetett is a döntő játszmában, de két mérkőzéslabdáját nem tudta kihasználni. A hosszú labdamenetek, szoros szettek csatájában Németh nyert. Szarka rutintalansága miatt nem tudott játszmát rabolni (2:5). 3. forduló: Németh-Lukács 3:1 (8, 7, -5, 6), Fixl-Kriston 0:3 (-9, -6, -8). Németh várt győzelme után a jól játszó Fixlnek nem volt esélye neves ellenfelével szemben (3:6). - Győztek: Németh 2, Fixl 1, illetve Kriston 3, dr. Lukács 2, Dudás-dr. Lukács páros.