2007.04.17. 02:29

Magabiztos győzelem

Szekszárd (gz) - Jó játékkal, magabiztosan hozta a kötelező győzelmet a Vasvár NB I/B-s újonc női kézilabdacsapata.

Gergácz Zoltán

Varga Trans-Fer Szekszárd-Exclusive Change-Vasvár VSE 21:27 (13:16). - Szekszárd, 200 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Nagy, Ropoli.

Szekszárd: Nagy - Farkas 3, FÖLDES 5, Bálint 2, Károlyi 2, SZILÁGYI 2, Uzorás 2. Csere: Eszterbauer, Szabó, Hegyi 1, Németh, Göttlinger, Kurucz, HORVÁTH 4. Edző: Varga Jenő.

Vasvár: SZABÓ - UTASI 8, MATETITS 4, GOLOVKO 4, ZSOHÁR 4, SZALAY 3, SZONDY K. 4. Csere: SZONDY N., Vízvári, Kollár, Szakonyi, Németh. Edző: Fancsali Ferenc.

A vasváriak egy esetleges vereséggel leszakadtak volna az élbolytól. A hazaiak kezdtek jobban (7. perc: 3:2), majd a vendégek percei következtek, s 10 perccel később már 4:9 állt az eredményjelzőn. Az ötgólos különbséget csaknem a félidő végéig őrizték is a vasiak, ám a finisben elég volt két figyelmetlenség, és máris háromra csökkent az előnyük. Szünet után a mindent egy lapra feltevő vendéglátók - kihasználva a vasiak védekezési hibáit - feljöttek egy gólra (16:17). Ám a Vasvár is rendezte sorait, és a 49. percben már ismét hat gól volt az előnye (18:24). A hazaiak energiáját felemésztette a korábbi felzárkózásuk, így a hátralévő játékrészben a különbséget már nem tudták csökkenteni. - Ifi: 38:18 (21:5). Ld.: Bősze 5, Varga D. 4.

Fancsali Ferenc: - Az eredményből úgy tűnik, hogy sima meccs volt, de a győzelemért nagyon sokat kellett tenni.