2007.04.30. 02:29

Magabiztos hazai győzelem

Vasvár (vas) - A NB I/B-s Vas megyei női kézilabda-rangadón 20 percig szorosan alakult az eredmény, ám utána a vasváriak fölénybe kerültek, és magabiztosan múlták felül az SZFSE együttesét.

Vastag Nándor

Exclusive Change Vasvár VSE-Szombathelyi Főiskola SE 38:27 (20:14). - Vasvár, 200 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Salamon, Szakatics.

Vasvár: SZABÓ - UTASI 6, Matetits 3, Golovko 3, ZSOHÁR 4, SZALAY 10, Szakonyi 3. Csere: Vízvári (kapus), NÉMETH 5, SZONDY N. 1, Kollár 3, Kovács. Edző: Fancsali Ferenc.

SZFSE: Hofbauer - Kovács 5, Udvardi 4, ZÁMOLYI 6, Takács 3, Bouti 3, Sulyok 4. Csere: Peredi (kapus), Pukler 1, Tilinger 1, Horváth D., Tóth I. Edző: dr. Woth Péter.

A vártnál talán kisebb érdeklődés mellett, de nagyszerű hangulatban kezdődött a Vas megyei NB I/B-es női kézilabda-rangadó. Az első félidő elején fej fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiak háromszor is kétgólos előnyre tettek szert, de az SZFSE mindannyiszor egyenlített. (18. perc 10:10). A 18. perc után a vasváriak zsinórban négyszer voltak eredményesek, hátul jól védekeztek, így a szünetre már jelentős előny- nyel vonultak (20:14). A fordulás után sokat hibáztak a játékosok mindkét oldalon (37. perc: 23:15), ám miután a Vasvár játékba lendült, nem adott esélyt ellenfelének. A különbség gyorsan tízgólosra nőtt, és ezt dr. Woth Péter tanítványai már nem tudták csökkenteni (48. perc: 33:21). Megérdemelt hazai siker született a rangadón, az SZFSE csak 20 percig tudta megnehezíteni vetélytársa dolgát. Ifi: 16:34 (7:16). Ld.: Szoták 5, Varga 5, ill. Horváth D. 10, Horváth C. 6, Földi 5.

Fancsali Ferenc: - Hullámzó volt a játékunk, de több jó teljesítménynek köszönhetően magabiztosan győztünk. Köszönjük a szurkolók biztatását.

Dr. Woth Péter: - Sokszor lassabban játszottunk, mint szerettem volna.

Holnap 17 órakor az SZFSE hazai pályán fogadja az Óbudai Goldberger csapatát előrehozott mérkőzésen.