2007.04.04. 02:29

Már bajnokok

Bük (gz) - Tartalékosan a vártnál nehezebben gyűjtötte be a bajnoki címhez még szükséges pontokat a helyi NB I-es asztalitenisz-csapat.

Gergácz Zoltán

Purina Büki TK-Pécsi TÜKE 10:8. - Bük, NB I-es asztalitenisz-mérkőzés, vezette: Riedl, Szabó.

Nemcsak legjobbját, Kriston Dánielt nélkülözte a büki gárda, de sérülés miatt Kádár Tibor sem állhatott a csapat rendelkezésére, így igencsak meg kellett izzadniuk a hazaiaknak a győzelemért, ami két fordulóval a bajnokság vége előtt egyben már a bajnoki címet is jelentette számukra.

Párosok: Móricz, Schmidt-Drávai, Tóth 1:3 (-8, 9, -5, -9), Mészáros, Csapó-Szokodi, Szebenyi 3:1 (9, -8, 2, 4). Mindkét páros simán nyert (1:1). Egyéni, 1. kör: Móricz-Szebenyi 3:2 (-5, 3, 8, -7, 6), Csapó-Szokodi 3:2 (4, -7, -11, 8, 5), Mészáros-Drávai 3:0 (10, 7, 8), Schmidt-Tóth 1:3 (-9, -10, 11, -8). Mészáros könnyedén nyert, Móricz és Csapó is csak a döntő szettben tudott felülkerekedni, Schmidt megnehezíteni tudta Tóth győzelmét (4:2). 2. kör: Móricz-Szokodi 3:2 (11, -8, -5, 8, 9), Csapó-Drávai 2:3 (8, -10, -11, 6, -4), Mészáros-Tóth 0:3 (-8, -4, -7), Schmidt-Szebenyi 0:3 (-8, -9, -8). Mészárosék kivételével a többi meccs szoros volt (5:5). 3. kör: Móricz-Drávai 3:2 (-9, 11, -9, 8, 4), Csapó-Tóth 0:3 (-9, -4, -7), Mészáros-Szebenyi 3:1 (-9, 3, 8, 7), Schmidt-Szokodi 0:3 (-11, -3, -7). A kör érdekessége: valamennyi büki játékos elbukta az első szettet (7:7). 4. kör: Móricz-Tóth 3:1 (9, -8, 7, 3), Csapó-Szebenyi 3:0 (8, 9, 5), Mészáros-Szokodi 3:0 (6, 1, 7), Schmidt-Drávai 0:3 (-5, -3, -8). Az i-re az utolsó körben tették fel a bükiek a pontot. A hazai kvartettből ezúttal kiemelkedett a négy győzelmet szerző Móricz, valamint a jól küzdő Mészáros. - Győzött: Móricz 4, Mészáros 3, Csapó 2, a Mészáros-Csapó páros, illetve Tóth 3, Drávai 2, Szebenyi, Szokodi és a Drávai-Tóth páros.

A Purina Büki TK-Kaposvári AC találkozó két vendégjátékos betegsége miatt elmaradt. A szövetség 18:0-val a bükiek javára írta a két pontot.