2008.01.17. 03:27

Rajczys siker a lány kézibajnokságban

Szombathely, Celldömölk (vas) - A gyermek 8-as korosztály (1993 és később születettek) lány kézilabda-bajnokság megyei döntőjét a szombathelyi Rajczy Imre Sportiskola csapata nyerte.

Vastag Nándor

A GY8 lány megyei fináléra öt iskola csapata nevezett, melyek két helyszínen - Szombathely és Celldömölk - is körmérkőzésekkel döntötték el a helyezések sorsát. A két torna alapján hibátlan teljesítménnyel végzett az élen a Rajczy Imre Sportiskola kézilabdacsapata, magabiztosan, átlagban tízgólos különbséggel nyerték mérkőzéseiket. Némileg a második helyezett körmendi Rendészeti SE tudta megszorítani őket, a Rába-partiak kétszer is csak hat góllal kaptak ki szombathelyi ellenfelüktől, a többi riválisukat viszont szintén legyőzték. Az első és a második helyezett az északnyugati régió döntőjébe jutott, s az már biztos, hogy a Rajczy február 8-án Székesfehérváron száll harcba az országos elődöntőért.

A megyei döntő végeredmény: 1. Rajczy Imre Sportiskola, Szombathely 16 pont, 2. Rendészeti SE, Körmend 12, 3. Arany DSE, Rábapaty 8.