2008.03.06. 03:28

Nehezen nyert az esélyes Bük

Körkép (gz) - Nyögvenyelős győzelmet aratott a Bük a sereghajtó Körmend ellen, míg a sárváriaknak nem volt esélyük a pontszerzésre az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi fordulójában.

Gergácz Zoltán

Dr. Lupó-Büki TK-Körmendi DMTE 25:23 (13:12). - Bük, 120 néző, vezette: Békés, Hofbauer.

Bük: HARASZTOVICS - Binder 4, PUKLER 4, VLASICH 4, Petrik 1, Varga B. 4, Hegyi 1. Csere: Bárkovics 3, Elekes 4. Edző: Mátés István.

Körmend: SEILER - Németh A., Horváth T. 2, TÓTH B. 5, Balogh A. 4, Balogh E. 4, ESZTERGÁLYOS 7. Csere: Varga A., Sali 1. Edző: Belényes Jánosné.

Az esélyes bükiek kezdtek jobban, de a Vlasich által kiharcolt büntetőt Varga B. a kapufára lőtte. A 3. percben zördült meg először a háló Bárkovics jóvoltából, büntetőből, de azonnal érkezett Balogh E. válasza is, szintén hetesből. A lelkesen és helyenként jól is játszó körmendiek a 7. percben vették át a vezetést Esztergályos duplájával. Az álmosan és erőtlenül játszó bükiek végig csak araszoltak utánuk. A két gárda között a 26. percben már háromra nőtt a különbség (9:12), s a vendégek döntésre is vihették volna a két pont sorsát, ám kiengedtek, s ez megbosszulta magát. A hazaiak a 30. percben átvették a vezetést. Szünet után egy valamivel harcosabb Bük lépett pályára, s meg is lett az eredménye: gyorsan elhúztak előbb öt (18:13), majd hat góllal (22:16). Ennek ellenére a végére mégis maradt izgalom, mert a Körmend feljött két gólra, s büntetőhöz jutott, ám Harasztovics védett.

Mátés István: - Ennél sokkal több kell, hogy elérjük céljainkat.

Belényes Jánosné: - A játékkal elégedett vagyok, az eredménnyel már kevésbé.

Sárvári Kinizsi-Győrújbarát 24:30 (10:14). - Sárvár, 100 néző, vezette: Porogi, Tóbiás.

Sárvár: Palkovits - Tóth, Pintér 8, Farkas 2, Horváth K., Pupp 5, Horváth H. 4. Csere: Takács, Virág N. 3, Szalai 1, Biczó 1, Pártli, Soós, Hegedűs. Edző: Horváth János.

A 22. percig fej fej mellett haladt a két csapat (10:10), aztán a finis a vendégeknek sikerült jobban. Szünet után a gólerős Erdős vezérletével magabiztosan tartotta előnyét a rutinosabb győri gárda, és megérdemelten nyert. - Ifi: 23:29 (12:14). Ld.: Soós 13.