Sport

2008.08.09. 02:29

Defibrillátorok

Szombathely, Körmend (tg) - A Haladás VSE, az Arena Savaria és a Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapata is rendelkezik már egy defibrillátorral.

Tóth Gábor

A napokban az önkormányzati minisztérium - okulva Kolonics György olimpai bajnok kenus sajnálatos halálából - ötven darab defibrillátort osztott ki az ország nagyobb sportegyesületei, sportlétesítményei között. A vasi megyeszékhelyen a Haladás VSE, valamint az Arena Savaria kapott életmentő készüléket.

- A Sportok Házában vehették át a klubok, a létesítmények vezetői a körülbelül egymillió forintot érő műszert - tudtuk meg Kovács Lászlótól, a HVSE ügyvezető elnökétől. - Ám a defibrillátort tudni kell használni is, ezért hamarosan tanfolyamon vesznek részt klubunk alkalmazottai, továbbá az edzők, a szakosztályvezetők - mintegy 25 ember. A kiképzés költségeit is a kormány fizeti. A készüléket az előírásoknak megfelelően könnyen megközelíthető helyen tároljuk. Remélem, soha nem kell majd használni, de jobb felkészülni a veszélyes helyzetekre.

- A Körmend és Vidéke Takarékszövetkezet felajánlásának köszönhetően kaptunk egy defibrillátort - mondta Gál László, a Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapatának technikai vezetője. - Király Gábor ügyvezető úr azokkal a szavakkal adta át nekem a készüléket, hogy soha ne kelljen használni. Úgy legyen.

- A Sportok Házában vehették át a klubok, a létesítmények vezetői a körülbelül egymillió forintot érő műszert - tudtuk meg Kovács Lászlótól, a HVSE ügyvezető elnökétől. - Ám a defibrillátort tudni kell használni is, ezért hamarosan tanfolyamon vesznek részt klubunk alkalmazottai, továbbá az edzők, a szakosztályvezetők - mintegy 25 ember. A kiképzés költségeit is a kormány fizeti. A készüléket az előírásoknak megfelelően könnyen megközelíthető helyen tároljuk. Remélem, soha nem kell majd használni, de jobb felkészülni a veszélyes helyzetekre.

- A Körmend és Vidéke Takarékszövetkezet felajánlásának köszönhetően kaptunk egy defibrillátort - mondta Gál László, a Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapatának technikai vezetője. - Király Gábor ügyvezető úr azokkal a szavakkal adta át nekem a készüléket, hogy soha ne kelljen használni. Úgy legyen.

- A Sportok Házában vehették át a klubok, a létesítmények vezetői a körülbelül egymillió forintot érő műszert - tudtuk meg Kovács Lászlótól, a HVSE ügyvezető elnökétől. - Ám a defibrillátort tudni kell használni is, ezért hamarosan tanfolyamon vesznek részt klubunk alkalmazottai, továbbá az edzők, a szakosztályvezetők - mintegy 25 ember. A kiképzés költségeit is a kormány fizeti. A készüléket az előírásoknak megfelelően könnyen megközelíthető helyen tároljuk. Remélem, soha nem kell majd használni, de jobb felkészülni a veszélyes helyzetekre.

- A Körmend és Vidéke Takarékszövetkezet felajánlásának köszönhetően kaptunk egy defibrillátort - mondta Gál László, a Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapatának technikai vezetője. - Király Gábor ügyvezető úr azokkal a szavakkal adta át nekem a készüléket, hogy soha ne kelljen használni. Úgy legyen.

- A Körmend és Vidéke Takarékszövetkezet felajánlásának köszönhetően kaptunk egy defibrillátort - mondta Gál László, a Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapatának technikai vezetője. - Király Gábor ügyvezető úr azokkal a szavakkal adta át nekem a készüléket, hogy soha ne kelljen használni. Úgy legyen.

- A Körmend és Vidéke Takarékszövetkezet felajánlásának köszönhetően kaptunk egy defibrillátort - mondta Gál László, a Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapatának technikai vezetője. - Király Gábor ügyvezető úr azokkal a szavakkal adta át nekem a készüléket, hogy soha ne kelljen használni. Úgy legyen.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!