2008.10.30. 03:29

Csercsics arannyal búcsúzott az ifiktől

<b>Szigetvár </b> - Egy aranyat és egy bronzot hoztak a Haladás-Force birkózói az ifjúságiak kötöttfogású országos bajnokságáról.

Ezúttal az ifjúsági (16-17 éves) korosztálynak rendezték meg a kötöttfogású magyar bajnokságát. Hagyományaiknak megfelelően megméretkeztek itt is a Haladás-Force szabadfogásra szakosodott birkózói, Veréb István tanítványai; a két legnagyobb súlycsoportban dobogóra állhattak. A 100 kilóban a szabadfogásban korosztályos Európa-bajnoki bronzérmes Csercsics Richárd a vasasos Nyíri és a Sziget SC-s Jónás legyőzésével jutott a fináléba, amit szintén megnyert a BVSC-s Tatár ellen. A 17 éves Csercsicsnek ez volt az utolsó ifi versenye, jövőre már a junior korcsoportba tartozik. (Korengedménnyel már idén indult ott, s a junior Eb-n is bronzérmes lett.) Az ifi ob-n Gaál Tamás a 100 kilósok között erőnyerőként kezdett, majd a későbbi győztes Ekkerttel (Dél-Zselic) találkozott, akivel szemben alulmaradt. A harmadik helyet a kecskeméti Bátyai elleni győzelemmel szerezte meg.