2008.12.03. 03:27

Dobogón a Cell

<b>Körkép</b> - Váltakozó sikerrel szerepeltek női kézilabdacsapataink az NB II-es bajnokság őszi zárófordulójában.

Gergácz Zoltán

Celldömölk: MENDEL - SZILVÁGYI 12, Fűzfa 2, Szomorkovits A. 3, SZOMORKOVITS L. 9, Kazári 2, Geiger Cs. 2. Csere: Balogh, Farkas, Foglszinger, Dobány, Mestery, Németh. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Nehezen lendültek játékba a csapatok (7. perc: 2:2), de a 17. percig kiegyenlített volt a küzdelem (8:8). Ezt követően a vendégek megléptek három góllal (9:12). Szünet után elsősorban Szilvágyi és Szomor-kovits Lilla eredményes játé-kával a cellieknek a 38. percben sikerült egalizálniuk az állást (22:22), és innentől a 28. percig a házigazdák voltak lépéselőnyben. A finisben a hazaiak előbb hetest hibáztak, majd Kazári találatával átvették a vezetést (30:29). A végén viszont elég volt egy apró figyelmetlenség a pontvesztéshez a lényegesen magasabb és fizikálisan is erősebb vendégek ellen. - Ifi: 23:29 (12:17). Ld.: Németh 10, Dobány 7.

Sárvári Kinizsi-SZESE Győr 37:31 (19:14). - Sárvár, 100 néző, vezette: Akáczos, Nagyvizeli.

Sárvár: TAKÁCS - KERTÉSZ 4, SOÓS 6, PUPP 6, ZSOHÁR 5, MATETITS 11, HORVÁTH 4. Csere: Bátorfiné, Bősze 1, Varga, Pártli, SZALAI, Németh, Fehér. Edző: Vilics Tamás.

A találkozó előtt az volt a kérdés, hogy megőrzi-e hazai veretlenségét a Kinizsi a jó erőkből álló vendégek ellen. Az első percekben hibátlanul védekeztek a vasiak, és a góllövéssel sem álltak hadilábon (13. perc: 9:2). Pupp remekül irányított, Matetits szépségdíjas találataival, Soós határozott védekezéssel hívta fel magára a figyelmet. A beállósposzton ádáz csata dúlt Zsohár és a rutinos Szórádi között. A jó napot kifogó sárváriak magabiztosan őrizték 6-8 gólos előnyüket, és a közönségszórakoztató találkozón megérdemelten nyertek. - Ifi: 18:13. Ld.: Bősze 10, Fehér 4.

Alsóörs-Dr. Lupo Büki TK 26:17 (15:9). - Alsóörs, 150 néző, vezette: Bódis, Bohár.

Bük: Palkovits - Horváth K., Binder 3, Elekes, Szalai, Varga 4, Hegyi 3. Csere: Petrik, Farkas 6/3, Pupp R. 1, Pupp K., Fazekas, Kovács. Edző: Mátés István.

Álmosan kezdtek a bükiek (10. perc: 5:0), jött is az időkérés. Ezt követően rendezte sorait a vendégcsapat, s innentől felváltva estek a gólok, de a hazaiak biztosan őrizték előnyüket. Fordulás után a 37. percig szintén felváltva estek a találatok (18:12), majd nyolc percre lefagyott az eredményjelző: egyik csapat sem talált a kapuba. A bükiek a 49. percben négy gólra felzárkóztak (19:15), de ennél nem sikerült közelebb kerülniük. A finisben érvényesült a hazai pálya előnye, de a büki vereség nem ezen múlt. - Ifi: 28:24 (15:15). Ld.: Pupp K. 11, Oláh 5.

Győri ETO KC III.-Körmendi DMTE 40:26 (21:15). Győr, 50 néző, vezette: Suszter, Szalainé.

Körmend: Seiler - Németh, Tóth 12/3, Horváth T. 2, Szoták 5, Kiskós 3, Vincze. Csere: Dévai K., Galamb K. 1, Biczó 1, Szőke 2. Edző: Belényes Jánosné.

A győri fiatalok gyors indításokkal, lerohanásokkal már az első félidőben lerendezték a két pont sorsát.