2008.12.15. 03:29

Dobogós vasiak

<b>Pécs </b> - Az asztalitenisz Extraliga zárófordulójában dobogós riválisát verte nagy csatában a Bük együttese.

Gergácz Zoltán

Párosok: Varga, Laczkó-Bari, Kriston 3:2 (-4, 4, -9, 11, 5). Nagy csatát vívott a két duó. A bükieknek a 4. szettben két mérkőzéslabdájuk volt, de nem tudtak élni vele (1:0). Egyéni, 1. kör: Csölle-Németh 2:3 (-8, 10, 12, -11, -7). Szoros csatában ugyan, de hozta a kötelező győzelmet Németh (1:1). Laczkó-Kriston 0:3 (-6, -4, -10). Kriston ennyivel jobb volt (1:2). Varga-Bari 3:0 (8, 8, 4). A pécsiek legjobbját nem sikerült megizzasztani (2:2). 2. kör: Csölle-Kriston 2:3 (4, -6, 10, -8, -11). A döntő szettben a büki versenyző koncentrált jobban (2:3). Varga-Németh 3:0 (7, 6, 5). Sima hazai győzelem (3:3). Laczkó-Bari 1:3 (-8, -7, 12, -6). Bari hozta formáját (3:4). 3. kör: Varga-Kriston 3:1 (9, -7, 5, 7). Kriston ugyan győzte már le Vargát, de ezúttal halványabban játszott, így nem volt esélye (4:4). Csölle-Bari 2:3 (-9, -10, 11, 9, -11). Bari a sírból hozta vissza a meccset: a döntő szettben Csölle már 8:3-ra vezetett (4:5). Laczkó-Németh 1:3 (-6, -7, 9, -2). Németh nagy akarása jó já-tékkal is párosult (4:6). Bravúros győzelmet aratott a büki gárda dobogós riválisa otthonában, ami jó előjel a december 17-én, szombaton 18 órakor rendezendő fran- cia Ingre elleni Interliga-ta-lálkozóra. - Győzött: Varga 3, a Varga-Laczkó páros, illetve Kriston 2, Bari 2, Németh 2.