2008.12.17. 03:26

Jól karatéztak

<b> Dunakiliti </b> - A Leo Karate-Do SE versenyzői jól szerepeltek a XI. Karácsony-kupa elnevezésű viadalon.

Vastag Nándor

A szombathelyi egyesület öt fővel vett részt a WKF szabályrendszerben zajló - tehát minden stílust magában foglaló - megmérettetésen. A kata - formagyakorlat - versenyszámban minden Vas megyei karatéka dobogóra állhatott. A 8-11 éves fiú korcsoportban Czinder Levente és Újvári Bence könnyedén vette az első fordulót, majd az elődöntőben egymással találkoztak, ahol Bence nyert. Újvári Bálint egy győzelemmel jutott a fináléba, de az aranyéremért rendezett mérkőzésen kikapott bátyjától. A harmadik hely Leventéé lett, miután a bronzmeccsen felülmúlta mosonmagyaróvári ellenfelét. A 14-18 éves lányoknál Gál Enikő és Németh Zsuzsanna is sikerrel vette az elődöntőt, majd a fináléban Enikő bizonyult jobbnak.

A kumitéban - küzdelem - a vasiak közül ketten állhattak fel a dobogóra. A 8-9 évesek korosztályában Levente és Bálint is elvesztette az első találkozóját, így a harmadik helyért mérkőztek, amit végül nagy küzdelemben Bálint szerzett meg. A 10-11 éveseknél Bence két győzelem után kétszer vereséget szenvedett, s negyedikként zárt. A 14-15 éveseknél Enikő két ellenfelét magabiztosan verte, de a döntőben kikapott mosonmagyaróvári riválisától, így be kellett érnie az ezüstéremmel. Zsuzsanna a nyílt kategóriában indult, ahova kortól függetlenül fiúk és lányok is nevezhettek. Zsuzsa először két lányt könnyedén múlt felül, de az elődöntőben egy fiútól hosszabbításban kikapott, majd a kisdöntőben is fiú vetélytárssal szemben maradt alul, és negyedik helyen végzett.