2008.12.08. 03:29

Listavezetők a horvát bajnokságban

<b>Sisak</b> - Eddigi tíz mérkőzéséből hatot megnyert, s ezzel vezeti a horvát bajnokságot a Sprint SC ülőröplabda-csapata.

Sprint SC-KSO Novska 3:0 (22, 17, 15).

Sprint: Schützenhoffer, Bíró, Döbröntey, Dominek, Laki S., Kovács. Csere: Sipos, Gőczi R., Ruck. Edző: Gőczi István.

Az első játszmában 20-ig ugyan a horvátok vezettek, de onnan fordított, és simán 3:0-ra nyert a Sprint - akárcsak Szombathelyen.

Sprint SC-Zadar 3:2 (-21, 18, -20, 16, 4).

Az ugyanazzal a hatossal kezdő vasiakat az első szettben megállították a zadariak jó sáncai. A második játszmában Gőczi Rolanddal nyerni tudott a Sprint, de a harmadikban megint a horvátok kerültek lépéselőnybe. A negyedik szettben az addig ütő poszton játszó Bíró lett a feladó, az ő helyére pedig Sisak került. Ez a felállás nyerőnek bizonyult; innen már könnyen felülkerekedtek a szombathelyiek.

Sprint SC-KSO Sisak 3:1 (-19, 21, 19, 22). Hazai környezetben visszavágásra készült a Sisak, és az első szettet meg is nyerte. A szoros második játszma végén a sprintesek koncentráltak jobban, s fegyelmezett játékuknak a következő szettben is meglett az eredménye. Hiába mozgósította minden tartalékját a horvát gárda, a negyedik játszmát sem adta ki a kezéből a Sprint.

A sisaki hétvégén a Sprint SC-ből mindenki átlagon felül teljesített. Jelenleg hat győzelemmel és négy vereséggel a szombathelyiek vezetik a horvát bajnokságot, igaz, akadnak csapatok, amelyeknek elmaradt mérkőzéseik is vannak. De a legrosszabb esetben is második helyről várhatja a tavaszi fordulókat a Sprint, amely február 7-én Zágrábban folytatja a pontvadászatot.