2009.03.11. 03:29

Kézilabda NB II: rangadót nyert a Szentgotthárd

<b>Szentgotthárd, Ács</b> - Megyei rangadót nyert a Szentgotthárd NB II-es férfi kézicsapata a Celldömölk ellen, a SZoESE idegenben kapott ki nagy csatában.

BorHotel Szentgotthár- di KK-Celldömölki VSE-Mávépcell 28:24 (15:12). - Szentgotthárd, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth, Jancsó.

Szentgotthárd: Monek - Császár, dr. Woth 1, TÓTH 8, KOZÁK 7, Ernst A. 2, KOCSIS GY. 9. Csere: Ernst P. 1, Vilics L., Kocsis T., Kocsis A., Vilics Á., Poszavetz. Játékos-edző: Ernst Attila.

CVSE: Dénes - Rozmán 7, Bakonyi 1, Koronczai 2, AHMETOVICS 4, KAZÁRI 6, Berghoffer 4. Csere: HARKÁLY, Ludvig, László, Németh B., Németh Z. Edző: Fancsali Ferenc.

A papírforma sima hazai sikert ígért. Ennek ellenére a Celldömölk szívós ellenfélnek bizonyult, sokáig jól tartotta magát - főleg azért, mert a Gotthárd pontatlanul játszott. A második félidőben aztán a hazaiak fokozatosan ellenfelük főlé nőttek, és a végjátékra (55. perc: 27:21) már nem maradt izgalom. - Ifi: 38:11 (15:7). - Jók: Vilics Á. 8, Hegyi, Huszár 6-6, illetve Horváth 5.

Ernst Attila: - A kötelező győzelem mindig nehéz.

Fancsali Ferenc: - Elsősorban a védekezésünk miatt veszítettünk az izgalmas, közepes színvonalú meccsen. Megérdemelten nyert a Gotthárd, de korábbi önmagunkhoz képest sokat javultunk.

Ácsi Kinizsi SC-Szombathelyi Egyetemi SE 31:30 (15:14). - Ács, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Ács, Páder.

SZoESE: ORBÁN - PEKÁR 2, SZAKÁCS P. 3, NÉMETH 5, BENCZIK 4, SZALAI 3, SKODA 10. Csere: Bita (kapus), Kmety 2, SZAKÁCS T. 1. Edző: Kósa Ottó.

Az esélyesebb hazaiak kezdtek jobban, igyekeztek gyorsan eldönteni a mérkőzést (12. perc: 7:3). A vendégek azonban nem adták fel, motivált, lelkes játékkal, igazi csapatmunkával a félidőig egy gólra felzárkóztak. Sőt, fordulás után a vezetést is átvették (40. perc: 18:19). A folytatásban aztán felváltva vezettek a csapatok (51. perc: 25:27). A végjáték azonban a hazai pálya minden előnyét élvező ácsi együttesnek sikerült jobban: a meccs sorsát eldöntő utolsó gólt a mérkőzés utolsó másodpercében, hetesből szerezte a házigazda. - Ifi: 36:34 (22:18). - Jók: Kmety 14, Szakács T. 9, Hegedűs 5.