2009.04.21. 02:28

Asztalitenisz Extraliga mérkőzés: a bükiek otthon 0:4-ről egyenlítettek

Bük - A vérbeli kiélezett bronzrangadón a hazai gárda 0:4-es állásról mentette meg az egyik pontot, így továbbra is lépéselőnyben van.

Gergácz Zoltán

Büki TK Gyógyfürdő- Wink AC 5:5. - Bük, asztalitenisz Extraliga mérkőzés, vezette: Domonkos, Rosta.

Páros: Bari, Kriston-Kosiba, Perei 2:3 (6, -9, 10, -8, -10). Kiegyenlített erők küzdelme. A büki duó a döntő szettet 10:9-ről bukta el (0:1). Egyéni, 1. kör: Németh-Perei 1:3 (7, -9, -9, -7). Jobb volt Perei (0:2). Bari-Kosiba 2:3 (-6, 3, 6, -7, -10). Megismétlődött a párosbeli balszerencse: Bari meccslabdáról veszített (0:3). Kriston-Palatinus 3:1 (-9, 9, 4, 10). Kriston győzelme nem forgott veszélyben (1:3). 2. kör: Németh-Kosiba 0:3 (-7, -6, -9). Érvényesült a papírforma (1:4). Kriston-Perei 3:1 (6, -9, 5, 3). A nagyobb tudás döntött (2:4). Bari-Palatinus 3:0 (8, 6, 5). Kötelező győzlem (3:4). 3. kör: Kriston-Kosiba 3:1 (10, 6, -11, 6). A két válogatott mindvégig nagy csatájában fontos győzelmet aratott a büki asztaliteniszező (4:4). Németh-Palatinus 1:3 (9, -8, -7, -8). Németh erejéből csak egy szettre futotta (4:5). Bari-Perei 3:0 (9, 9, 8). Kiélezett csatában fontos büki győzelem (5:5).A dobogó 3. fokáért harcoló és azonos pontszámú két gárda egymás elleni csatájában a bükieknek 0:4-es állásról sikerült megmenteniük az egyik pontot, így a jobb egymás elleni mérlegükkel - az első meccset ők nyerték - továbbra is lépéselőnyben vannak. - Győzött: Kriston 3, Bari 2, illetve Kosiba 2, Perei, Palatinus és a Kosiba-Perei páros.