2009.04.21. 02:25

Az NB I/B-s női kézisek simán kikaptak a dobogó harmadik fokára hajtó Érdtől

Szombathely - A SZoESE női kézilabdacsapata csak az első félidő elején tudta tartani a lépést a dobogóra hajtó Érddel.

Vastag Nándor

Szombathelyi Egyetemi SE-ÉTV Érd VSE 16:33 (9:14). - Szombathely, 100, néző, NB I/B-s női kézilab-da-mérkőzés, vezette: Koszten, Pap.

SZoESE: Hofbauer - Kovács A. 1, Udvardi 2, BOUTI 9, Szalay, Palkó, Sulyok 3. Csere: Ibriksz (kapus), Pukler, Horváth D., Gönczöl 1, Jámbor. Edző: dr. Woth Péter.

Érd: MEGYES - KÖRÖSINÉ 5, BÁNÓCZY 5, Tilmayer 5, Őry 6, NÉMETH 6, Lázár 1. Csere: Török 2, Gálhidi, László 1, Banczik 2, Dudás. Edző: Kedves László.

Hétméteres: 7/3, ill. 4/2.

Kiállítás: 2, ill. 10 perc.

Tizenöt percig tartotta a lépést ellenfelével a SZoESE (5:5), ám a szünetre ötgólos hátrányba került. A második félidőben tovább növelte előnyét az egykori válogatott játékossal, Németh Helgával megerősített, és a dobogó harmadik fokáért küzdő Érd (41. perc: 11:22). A hazaiak támadójátéka nagyon gyenge volt, s hiába működött a felállt védekezésük; a lassú visszarendeződés miatt sok lerohanásgólt kaptak, így nem is tudták elkerülni a nagyarányú vereséget.

Dr. Woth Péter: - Többször játszottunk már rosszul, néha katasztrofálisan, de most új kategóriát teremtettünk.