2009.04.01. 02:27

NB II kézilabda: rangadót nyert a Celldömölk

Celldömölk - Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság soros fordulójában a CVSE megyei rangadón verte meg a SZoESE gárdáját, a Szentgotthárd idegenben nyert.

CVSE: Ludvig, ROZ- MÁN 11, KORONCZAI 4, Lendvai 6, KAZÁRI 5, BERGHOFFER 6. Csere: Bakonyi 2, Derzsényi, Kozma, Németh B., Németh Z., László. Edző: Fancsali Ferenc.

SZoESE: Orbán - SZAKÁCS T. 8, Lepsényi 3, NÉMETH 6, Józsa 1, SKODA 8, Pekár 1. Csere: Csipszer 2, Szakács D. 2. Edző: Kósa Ottó.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést (10. perc: 4:8), és tulajdonképpen az egész első félidőben uralták a játékot. Fordulás után viszont nagyon belekezdett a Cell, gyorsan egyenlített (36. perc: 16:16), majd átvette a vezetést is (48. perc: 25:21). A hajrában a - kissé tartalékos - szombathelyiek még indítottak egy rohamot, de a hazaiak visszaverték, és megnyerték a megyei rangadót. - Ifi: 29:16 (13:6). - Jók: Somlai 7, Németh B. 6, illetve Hegedűs, Woppel 5-5.

Fancsali Ferenc: - Nem volt egy hétköznapi meccs... A második félidőben feljavult a védekezésünk, pontosabbak lettünk a befejezéseknél, ennek köszönhetően nyertünk.

Kósa Ottó: - Minden körülményt figyelembe véve elégedett vagyok a csapatommal.

Várpalotai DSE-Unio- BorHotel Szentgotthárdi KK 26:31 (15:16). - Várpalota, 150 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Bán, Horváth J.

Szentgotthárd: MONEK 1 - CSÁSZÁR 2, KOCSIS GY. 15, dr. Woth, VILICS L. 2, KOZÁK 5, Ernst P. 2. Csere: TÓTH 2, VILICS Á. 1, Jakab 1, Poszavetz, Kocsis A., Puskás. Játékos-edző: Ernst Attila.

Lendületes játékkal kezdtek a csapatok, az első félidőben fej fej mellett haladtak a felek. Ám a fordulás után már a remekül védekező Gotthárd diktálta a tempót (42. perc: 16:25), és korán eldöntötte a meccset (47. perc: 17:27). Megérdemelten, a vártnál könnyebben nyertek a vasiak. - Ifi: 38:29 (17:16). - Jók: Kocsis A. 6, Hegyi, Szűcs 5-5.