2009.05.26. 02:26

Nyolcadikként zárt a SZoESE NB/B női kézilabdacsapata

Marcali - A Szombathelyi Egyetemi SE női kézilabdacsapata idegenbeli vereséggel fejezte be az NB I/B Nyugati-csoportjának küzdelmeit.

Vastag Nándor

Marcali VSZSE-Szombathelyi Egyetemi SE 31:28 (21:15). - Marcali, 200 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Felhő, Öcsi.

Marcali: Kerner - Pék P. 3, NAGY 3, TAMÁS 11, KO- VÁCS J. 6, Pék E. 6, Urbán 1. Csere: Bődör (kapus), Bájhober 1, Fehér. Edző: Tóth István.SZoESE: Hofbauer - KOVÁCS A. 8, Udvardi 1, Bouti 6, Szalay 3, Gönczöl 3, Sulyok 6. Csere: Jámbor 1, Pukler, Palkó. Edző: dr. Woth Péter.

Büntető: 4/3, ill. 5/4.

Kiállítás: 8, ill. 4. perc.

Jól kezdett a SZoESE (5. perc: 3:5), ám a hasonló folytatás elmaradt. A felállt védekezése nem működött, és sok lerohanásgólt is kapott, így a találatokban gazdag első félidőben jelentős hátrányba került (30. perc: 21:15). A szünet után megváltozott a játék képe. A hazaiak kicsit elfáradtak, s ezt kihasználva a jobban védekező és pontosabban támadó egyetemisták a hajrára nyílttá tették a meccset (57. perc: 30:28). De közelebb már nem tudtak férkőzni, mert több ziccert hibáztak, és egy büntető is kimaradt. A szombathelyiek az NB I/B Nyugati-csoportjában a nyolcadik helyen végeztek.

Dr. Woth Péter: - Kicsit rövid volt az utolsó mérkőzésünk.