2009.09.16. 02:29

NIKE Budapest nemzetközi félmaratonon: Zsódér Zsolt tizenharmadik lett

Budapest (vas) - A 24. NIKE Budapest nemzetközi félmaratonon a vasi indulók közül többen is jó helyezést értek el.

Vastag Nándor

Kelet- és Közép-Európa legnagyobb félmaratoni futóversenyén 52 országból egyéniben 5300-an, párosban 400-an vágtak neki a 21,1 km-es távnak.

A start után a mezőny Budapest legszebb részein - többek között a Hősök terén és a Budai Vár mellett - futotta le a félmaratont, melyet a férfiaknál az etióp Erkoló Ashenafi nyert 1:07:24-es idővel. A jelenleg Bicskén élő atléta a Vas megyei versenyeken is részt szokott venni, az elmúlt két évben legjobbnak bizonyult a szombathelyi Elvira Maratoni Fesztivál 42 km-es távján, míg tavaly első lett a kőszegi História-futás 9 km-es főversenyén.

A viadalon 38 vasi versenyző is részt vett, többen jó helyezést értek el abszolútban és korcsoportjukban is. A legjobban a szombathelyi Zsódér Zsolt futott, aki az összetettben 1:15:40-cel 13. helyen végzett, míg a 35-39 évesek között a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Az ugyancsak szombathelyi Garami Árpád 1:21:06-es idővel 28. lett az abszolútban, a 40-44 éves korcsoportban pedig ő is harmadikként zárt. A női mezőnyben a vasegerszegi Fendrik Zsófia 200. pozícióban ért célba 1:50:15-cel.

A jobb vasi helyezések a korcsoportokban. Női, N3 (20-24 éves): 24. Fendrik Zsófia (Sárvári Kinizsi SE) 1:50:15. Férfi, F5 (30-34): 13. Nagy Gábor (Szombathely) 1:21:16. F6 (35-39): 3. Zsódér Zsolt (Szombathely) 1:15:40, 22. Rosta Csaba (Király SZSE) 1:22:28. S1 (40-44): 3. Garami Árpád (Szombathelyi Egyetemi SE) 1:18:01. S4 (55-59): 23. Polgár István (SZoESE) 1:43:12. S5 (60-64): 9. Kapolcsi Imre (Szombathely) 1:43:52. S7 (70-74): 11. dr. Szilágyi Endre (SZoESE) 2:16:38.