2009.12.07. 03:28

Bravúros bükiek

A válogatott kerettag Kosibát is soraiban tudó, de betegség miatt Palatinus Martint nélkülöző fővárosiak ellen magabiztos győzelmet arattak a büki pingpongosok.

Gergácz Zoltán

Páros: Perei, Kosiba- Szűcs, Bari 2:3 (-8, -7, 9, 5, -7). Nem kis meglepetésre a bükiek nyerték az első két szettet, ám a hazaiak egyenlítettek. A döntő szettben 6:5-ről fordítottak a vasiak, és bravúros győzelmet arattak. (0:1). Egyéni, 1. kör: Perei-Németh 1:3 (-11, 11, -5, -7). Németh nagy bravúrt vitt véghez Perei legyőzésével (0:2). Kovács-Bari 0:3 (-8, -5, -5). A beteg Palatinus helyére beugró Kovács tudásban kilógott a sorból (0:3). Kosiba-Szűcs 3:2 (-9, -7, 4, 6, 6). Kosiba gyenge kezdés után magára talált, és érvényesítette a papírformát (1:3). 2. kör: Perei-Bari 0:3 (-6, -10, -3). Könnyedén nyert a büki versenyző (1:4). Kosiba-Németh 7, 6, 7). Érvényesült a papírforma (2:4). Kovács- Szűcs 0:3 (-4, -4, -7). Nagy volt a tudásbeli különbség a két versenyző között (2:5). 3. kör: Kosiba-Bari 3:0 (8, 5, 2). Az egyre jobban játékba melegedő Kosibát nem lehetett megállítani (3:5). Perei- Szűcs 1:3 (11, -5, -8, -8). Szűcs magabiztosan hozta a kötelezőt (3:6).

Palatinus távolmaradásával a bükiek előtt felcsillant a remény a győzelemre. Az, hogy a párosuk nyert, illetve mindjárt az első körben Németh legyőzte Pereit, óriási lökést adott a csapatnak, s a trió élt is a lehetőséggel. A bükiek győzelmükkel őrzik negyedik helyüket. - Győzött: Kosiba 3, illetve Bari 2, Szűcs 2, Németh és a Szűcs-Bari páros.