2009.12.15. 03:29

Kikapott a SZoESE kézilabdacsapata

A Szombathelyi Egyetemi SE női kézilabdacsapata idegenbeli vereséggel fejezte be az őszi idényt, és utolsó előtti helyen telel az NB I/B Nyugati-csoportjában.

Vastag Nándor

Kispest: PÉNTEK-DÓZSA - SZAMOSI 7, Monostori 2, Kiss Zs. 1, Matus 4, Balázs 6, GOROVA 6. Csere: Somogyi 1, Haris 3, Minárovics 2. Edző: Győrfi János.

SZoESE: Ibriksz - Kiss N. 1, Horváth 2, PUKLER 8, Szalai 2, JÁMBOR 5, Sulyok 3. Csere: Jankó (kapus), Vígh, Debreczeni 2, Besszer. Edző: dr. Woth Péter.

Hétméteres: 4/4, ill. 8/5.

Kiállítás: 10, ill. 6 perc.

A SZoESE idei utolsó bajnokija a már megszokott forgatókönyvet követte. A mérkőzés első félidejében jól tartotta magát a szombathelyi csapat, a támadás és a védekezés is jól működött (11. perc: 6:5), ám a szünet előtt már a fáradtság jelei mutakoztak a játékosokon (26. perc: 12:9), így meglépett a Kispest.

Nehezítette a vasiak dolgát, hogy három játékosukat - Gönczöl Tünde, Kovács Alexandra és Földi Anna - is nélkülözték, de nagyobb koncentrációval talán hamarabb átlendülhettek volna a holtponton. A második játékrészben tovább növelte vezetését a házigazda (50. perc: 29:18), de az egyetemisták nem adták fel, még kettős emberhátrányban is mindent megpróbáltak, s a találkozó végére ismét tíz gólon belülre kerültek.

Összességében a SZoESE helytállt erősebb riválisa otthonában, de nehéz tavaszra számíthat, mert az NB I/B Nyugati-csoportjában egy győzelemmel az utolsó előtti helyen telel. - Ifi: 30:24 (15:10). - Ld.: Debreczeni 6, Gerencsér 5.

Dr. Woth Péter: - Ígérem, mentális erőnk mellé tavaszra a fizikálisat is megszerezzük.

t1. Érd 13 13 0 0 514- 307 26
2. Szekszárd 13 12 0 1 462- 316 24
3. Győri ETO II. 13 11 0 2 393- 291 22
4. Kozármisleny 13 9 0 4 361- 321 18
5. Kispest 13 9 0 4 369- 331 18
6. Marcali 13 7 1 5 363- 393 15
7. Vasas 13 6 1 6 412- 415 13