2010.02.22. 03:28

A SZoESE női csapata túl sokat hibázott támadásban

A Szombathelyi Egyetemi SE női kézilabdacsapata a támadójátékban elkövetett hibák miatt nem tudta legyőzni győri ellenfelét.

Vastag Nándor

SZoESE: Ibriksz - Kovács A. 2, Pukler 3, Gönczöl 6, SZALAY 3, Jámbor 6, Sulyok Sz. 4. Csere: Sulyok K. (kapus), Debreczeni, Földi 1, Kiss, Horváth. Edző: dr. Woth Péter.

Győr: Wunderli - Gyurkovics 2, Csizmadia 5, Raucsik 3, Fábián, Mehlmann 1, RUSKÓ 6. Csere: Wunder (kapus), Csiszár 4, IMREFALVI 4, Benkovics 1, Kovács T. 3, Sarmon 1. Edző: Csomor Tibor.

Hétméteres: 5/3, ill. 5/4.

Kiállítás: 10, ill. 14 perc.

A volt válogatott játékos, a szülés után most februárban visszatérő Mehlmann Ibolya a VKLSE Győr csapatában próbálja visszanyerni a formáját. Az amúgy is esélyesebb ellenfél győzelmi reményei így tovább nőttek, de a szombathelyiek nem szeppentek meg, hanem jól kezdtek. A mérkőzés elején fegyelmezetten védekeztek, míg támadásban tiszta dobóhelyzetig járatták a labdát, aminek köszönhetően ők irányították a játékot (19. perc: 12:9). A folytatásban azonban mindent egyénileg akartak megoldani, a lehetőségeiket elkapkodták, s ezt kihasználva a szünetig fordított a vendégcsapat. A második játékrészben már nem is állt össze az egyetemisták támadójátéka. A befejezéseket továbbra is túlságosan siettették, így ziccereik nagy részét elhibázták (41. perc: 20:24). A győriek pedig lényegében könnyű gólokat szerezve biztosan tartották vezetésüket, s végül ötgólos győzelmet arattak. - Ifi: 30:22 (15:12). - Ld.: Takács 7, Földi 5, Mórocz 5.

Dr. Woth Péter: - A szívvel és az akarattal nem volt gond, de néha az eszünket is használhattuk volna.