2010.03.17. 03:26

Nyolc gólos előnyt herdált el a SZoESE kézilabda-csapata

Már nyolc góllal is vezetett, mégis kikapott a Tolna KC-tól hazai pályán a Szombathelyi Egyetemi SE női kézilabdacsapata.

Vastag Nándor

SZoESE: Ibriksz - Kovács 1, Gönczöl 8, Földi 1, Szalay 3, Jámbor 3, Sulyok Sz. 6. Csere: Sulyok K. (kapus), Pukler 2, Debreczeni 3. Edző: dr. Woth Péter.

Tolna: Fekete - Reisch 6, SIPOS 14, Kis K. 1, Dombóvári 2, Konkoly 2, Maláti 3. Csere: Kis N. (kapus), Gál 1, Pál. Edző: Takács István.

Hétméteres: 6/3, ill. 8/7.

Kiállítás: 12, ill. 8 perc.

A SZoESE eddigi egyetlen győzelmét a Tolna KC otthonában aratta, és most is esélyesebb volt a sikerre riválisánál. Jól is kezdtek a szombathelyiek, a 21. percben már nyolc góllal vezettek (13:5). Ezután azonban a védekezésük fokozatosan felbomlott, és a támadásaikba is egyre több hi- ba csúszott, így a félidőre elolvadt az előnyük (14:12). A szünet után egy darabig még tartották vezetésüket (43. perc: 20:17), de a hajrához közeledve Sipos vezérletével fordított a vendégcsapat (56. perc: 25:26), és már nem is engedte ki a kezéből a győzelmet. Nyerhető meccset vesztettek el az egyetemisták, s ezzel az utolsó helyre csúsztak a 14 csapatos Nyugati-csoportban. - Ifi: 55:21 (27:12). - Ld.: Takács 8, Gerencsér 8, Kiss 7.

Dr. Woth Péter: - Vannak játékosaink, akiknek a fegyelem, az alázat és az önfeláldozás olyan kifejezés, melyek csak másokra vonatkoznak.