2010.04.27. 15:55

Ferencz triplaesőjével négy között a Sabáli-legénység: Körmend-Falco 93:68

A férfi kosárlabda NB I. harmadik negyeddöntő mérkőzésén a Körmend végig vezetve, 25 ponttal, 93:68-ra győzött a Falco ellen. A piros-feketék 3:0-s összesítéssel jutottak a legjobb négy közé.

MJUS-Fortress Körmend – Falco-Szova KC Szombathely 93:68 (28:14, 15:24, 24:12, 26:18). – Körmend, 2200 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 3. negyeddöntő, vezette: Földházi, Ádám, Király.

Körmend: THOMAS 20/12, FODOR G. 15/6, FERENCZ 26/24, SCOTT 14, ALEKSZEJEV 10. Csere: Németh 1, Tóth G. -, Booker -, Boldizsár 2, Kutasi -, Trummer 2, Hegedűs 3/3. Edző: Sabáli Balázs.

Falco: KÁLMÁN 13/3, FRAZIER 20, D. Wilson 15, Pankár 2, DIES 15. Csere: Hajmásy -, Kazlauskas -, Borszéki 3. Edző: Nikola Lazics.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7:8. 7. perc: 23:10. 13. perc: 31:19. 15. perc: 39:23. 18. perc: 40:30. 23. perc: 48:44. 27. perc: 61:46. 32. perc: 73:52. 37. perc: 84:65.
Kipontozódott: Tóth G. a 35. percben.

Negyedóra van hátra a kezdésig, szép lassan, de biztosan gyülekeznek a szurkolók a körmendi sportcsarnokban, a vendégszektorban  egyelőre jó félház van.

Még két perc a kezdő sípszóig, a Körmend tiszta fehérben, míg a Falco feketében játszik. A kezdés előtt még Scott magánszámát csodálhatjuk: a füléhez tartott kézzel biztatja szurkolásra a hazai híveket.

I. negyed

1. perc: A Falco hozta el a labdát, Frazier gyors kosarával: 0:2.

1. perc: Alekszejev egyenlített, majd Ferencz szerzett labdát és nem hibázta el a ziccert 4:2.

2. perc: Dies a palánk alól: 4:4.

2.perc: potyognak a kosarak, Frazier kettesére Fodor hármasa a válasz, majd Dies zsákol egy nagyot: 7:8.

3. perc: Fodor szép cselek után ismét betalál, igaz ezúttal "csak" két pontot ér a kosár: 9:8.

4. perc: megint csak Fodor, máris 11:8 a Körmednek.

4. perc: Scott verekedte át magát a védőkön: 13:8. Thomas is betalál: 15:8.

5. perc: Kálmán kettese: 15:10. Csak lőnek a csapatok nem töltenek.

6.perc: Ferencz asszisztját Fodor váltotta pontokra: 17:10.

7. perc: Ferencz a vonalon kívülről: 20:10. Zúg a "tíz, tíz". Nikola Lazics időt is kért.

7. perc: Ferencz ugyanonnan dob hármast, ahonnan nem sokkal korábban: 23:10. Közben Németh István is a pályán.

8. perc: Wilson szólt ki a nézőknek, éktelen füttykoncert a reakció.

9. perc: Scott vállal be egy hármast, sikerrel: 26:10.

9. perc: Pankár a támadóidő lejártakor dob egy kettest a gyűrű alól: 26:12.

18 másodperc van az első negyedből, Dies higgadtan értékesít két büntetőt: 26:14. Válaszul Thomas levegőbe lőtt labdáját Scott húzza a gyűrűbe: 28:14.

II. negyed

11. perc: Diesnak ütnek oda dobás közben, a labda a gyűrűben és a ráadás büntető is hibátlan: 28:17.

12. perc: Scott nem tud hibázni, újabb triplájával: 31:17.

12. perc: Thomas ront két büntetőt.

13. perc: Kálmán lop labdát, majd Wilson váltja gólra a passzt: 31:19. Sabáli Balázs kér időt.

Talán felesleges mondani: fantasztikus a hangulat a csarnokban, egyelőre mindkét fél a sajátjait buzdítja.

13. perc: Fodor forintos passzát Alekszejev helyezi a gyűrűbe: 33:19.

14. perc: Dies büntetőzik, első jó, a második szintén: 33:21.

14. perc: a másik oldalon Scott kopírozza le honfitársát: mindkét büntetőjét bedobja: 35:21.

15. perc: Scott cselezget, majd dob egy kettest: 37:21.

15. perc: Thomas dob be két büntetőt: 39:21.

16. perc: Dies küzdött meg a palánk alatt a pontokért: 39:23.

16. perc: Németh egyik büntetője sikeres csak, a másik oldlaon viszont Dies dob egy szép tempót: 40:25.

17. perc: egy Wilson ellencsapás után kúszik felfelé a Falco: 40:27. A hazaiak időt is kérnek, a Falco ugyanis láthatóan nem adta fel a harcot.

18. perc: Frazie iramodik meg, ám Scott szabálytalanul szereli, mindkét játékos a reklámtáblákon landol. A Falco-tábor szándékos hibát reklamál - hiába.  Frazier csak egyik büntetőjét dobja be: 40:28.

18. perc: nem úgy Kálmán, a vendégkapitány mindkét büntetőjét gólra váltja, egy tizes a különbség: 40:30.

18. perc: Fodor mint Frazier: csak egyik büntetője hibátlan: 41:30. A másik oldalon Wilson kettessel válaszol: 41:32. Jön fel a Falco,labdaszerzés után Frazier talál be, majd fél perc múlva ismét ő jeleskedik: 41:36.

20. perc: Kálmán egy remek csel után dob egy kettest: 41:38. A félidő utolsó mozzanata: Scott szór be két büntetőt. 43:38-ra vezet a Körmend az első húsz perc után.

A Körmend első félidei pontszerzői: Thomas 12, Fodor 10, Scott-Ferencz 8-8, Alekszejev 4, Németh 1 pont. A Falco legjobb dobói: Dies 15, Frazier 8, Wilson 7, Kálmán 6, Pankár 2 pont.
A mezőny legjobbja eddig a szombathelyi Dies, a légiós 21 IBM pontnál jár.

III. negyed

Majd" két perces gólcsendet tört meg kosarával Frazier, a másik oldalon Ferencz hármassal reagál: 46:40.

23. perc: Frazier nem adja fel, beszór két büntetőt: 46:42.

23. perc: Alekszejev két szombathelyit küld el egy mozdulattal, majd higgadtan helyez a kosárba: 48:42. Ismét Frazier, két sikeres büntető: 48:44. Jön a válasz: egy figura végén Alekszejev kettesével: 50:44.

Jelentkezzen aki megjósolja a végeredményt...

24. perc: Ferencz-tripla: 53:44.

25. perc: megint csak Ferencz, naná, újra egy hármas: 56:44. Lazics-mesternek ez sok, időt is kér. "Fepu, Fepu" , "Ki nem ugrál nem körmendi" - tombol a hazai tábor, talpon a csarnok.

25. perc: Scott gyömöszöl a kosárba egy lepattanót: 58:44.

26. perc: Ferencz-tripla: 61:44, a másik oldalon egy gyors Kálmán-kosár: 61:46.

28.perc: Wilson dobása lecsorog a gyűrűről, éppen Borszéki kezébe, aki él a lehetőséggel:  61:48.

29. perc: poytognak a pontok, Fodor-tripla, Ferencz-tripla: 67:50. Ferencz már  23/21-es mutatónál jár. 67:50-re vezet a Körmend a negyed végén.

A harmadik negyedet tehát ismét megnyomta a Körmend, egyre csak hízik a hazaiak előnye.

IV.negyed

30. perc: Ferencz ezúttal hármast ront, a gyűrűről lecsorgó labdát Scott dobja be: 69:52.

31. perc: Fodor első büntetője beszédül, a második már simább: 71:52.

32. perc: Alekszejev  térül-fordul: 73:52. Húsz pont a különbség. Kálmán gyorsan farag belőle egy hármassal: 73:55.

33. perc: Ferencz megint egy hármast dob: 76:55. Elképesztő, ez már a nyolcadik hármasa a hazaiak tizenötösének.

34. perc: Scott is betalál: 78:55. Falco-időkérés.

34. perc: Kálmán asszisztja után Wilson talál a gyűrűbe a palánk alól: 78:57.

35. perc: Borszéki dobhat három büntetőt, ám csak egy sikeres: 78:58.

35. perc: Thomas szór be egy trojkát: 81:60. A másik oldalon Wilson dob egy kettest, majd sikeresen büntetőzik: 81:61.

Négy perc ötven a hátralévő idő.

35. perc: Wilson-percek, két sikeres büntető után: 81:63.

37. perc: egy szépen kijátszott figura után Thomas hint egy hármast: 84:63. Frazier szór be két büntetőt: 84:65. A pár másodperccel korábban beállt Trummer is betalál: 86:65.

Ismét talpon a csarnok - persze "csak" a körmendi része.

38. perc: nem mintha most már  túl sok jelentősége lenne, de Thomas is beszór két büntetőt: 88:65.

Az utolsó két percben csak magyarok a pályán a körmendieknél, Hegedűs dob is egy triplát: 91:65. Boldizsár meg gyorsan még egy kettest: 93:65.

Frazier kozmetikázza az eredményt: 93:68.

Vége a találkozónak, a Falco ugyan az első félidő végén közel került a Körmendhez, ám ezt követően ismét állva hagyták a vendégeket Ferenczék.

A Körmend tehát 3:0-ás összesítéssel jutott a legjobb négy közé.

A lefújás után mondhatni egymás nyakába borul körmendi szurkoló és játékos: a hazai kosarasok a nép akaratának engedve a lelátón egészen a "B" közép alá vonulnak.

A Falco-tábor pedig "Nikola, Nikola" biztatással áll ki a szombathelyi tréner mellett.

Sabáli Balázs: - Először is gratulálok a Falcónak. Úgy érzem a kupadöntőben mindent beleadtak, s bár nagyon akartak ellenünk, bennünk most több volt. A második negyedben ugyan adtunk még egy esélyt nekik, de Ferencz Csabi mindent helyrehozott.
Nikola Lazics: - Sajnos megint el kell mondanom, hogy a kupadöntő után három nappal már játszanunk kellett, többen is sérültek voltak nálunk. Ettől függetlenül teljesen megérdemelten nyert a Körmend, gratulálok nekik.

További eredmények: Atomerőmű-Kecskemét 75:63, ZTE-Sopron 83:82, Szolnok-Albacomp 101:78.