2010.05.08. 18:11

Fél lábbal már a döntőben a Körmend (76:70) - nyilatkozatokkal frissítve

Izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzésen a Körmend ismét legyőzte az ASE gárdáját. Ezzel 2:0 arányban vezet a vasi csapat a három nyert meccsig tartó párharcban, folytatás kedden Pakson.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

MJUS-Fortress Körmend - Atomerőmű SE 76:70 (25:20, 16:22, 14:18, 21:10).
Körmend, 2200 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 2. elődöntő, vezette: Hartyáni, Király, Török.

Körmend: THOMAS 30/12, Fodor G. -, FERENCZ 14/12, Scott 5, Alekszejev 3.
Csere: NÉMETH 11/9, Booker 2, TÓTH G. 11/3, Boldizsár -.
Edző: Sabáli Balázs.

Atomerőmű: Mészáros 7/3, Lagrange -, HORVÁTH Á. 17/6, CLARK 6, DILL 25.
Csere: Gulyás 8, Kiss -, Walker 7/3, Medve -.
Edző: Horváth Imre.

Kipontozódott: Mészáros a 40. percben.

1. negyed

1. perc: A feldobást meg kellett ismételni, másodszorra a vendégek hozták el a labdát. Mészáros kihagyta első tripláját. A túloldalon Thomas viszont megkezdte a pontgyártást: 3:0

2. perc: Egy eladott labdát követően Ferencz Csaba jutott dobóhelyzetbe, nem tévesztett (6:0). Dill szépített paksi oldalról: 6:2

3. perc: Horváth Ákos dobócsellel küldte el emberét, majd középrávolijával kapaszkodik fel csapata (6:4). Alekszejev még blokkolni tudta Horváthot, azonban a kipattanó labdát Clark húzta be: 6:6

4. perc: Mészáros pontjaival már a vendégek vezettek (6:8), azonban Thomas újabb triplát dobott: 9:8

5. perc: Dill ziccerével újra a Paksnál az előny (9:10), majd Thomas sétált egészen a gyűrűig: 11:10

6. perc: Horváth távolija csak duplát ért (11:12), nemúgy, mint Ferencz Csabáé: 14:12

7. perc: Horváth a dudaszóval egy időben dobott kosarával egyenlített (14:14), majd Alekszejev harcolt ki 2+1-et (17:14). Gulyás könnyen verte a fehérorosz helyett beálló Tóth Gergelyt: 17:16

8. perc: Tóth, majd Gulyás is szerzett pontokat a centerek párbaján (19:18). Mészáros begyűjtötte harmadik faultját is, LeGrange váltja. Támadólepattanót szerzett Ferencz, ebből a támadásból Németh triplát szerzett: 22:18

9. perc: Tóth Gergelyt akadályozták szabálytalanul, büntetőivel: 24:18

10. perc: Gulyás gázolt át védőjén (24:20), majd faultolta Scottot, aki büntetőzhetett: 25:20

2. negyed

11. perc: Scott dobócsele után távolról volt eredményes (27:20). Németh triplájával már tíz pont a hazai előny, Horváth Imre időt is kért: 30:20

12. perc: Dill szerzett ziccerből pontokat (27:22), bár Scottnak nem sok hiányzott, hogy blokkolja. Walker faultolta Scottot, büntetői 50 %-osak: 31:22

13. perc: Booker gyors hárompontosa lecsurgott. Dill újra ziccer-kosarat szerzett (31:24). Tóth Gergely kosárra törve büntetőket harcolt ki: 33:24

14. perc: Dill táncolt el Alekszejev mellett, labdája a gyűrűben, büntetője szintén (33:27). Az üresen álló Alekszejevnek játszották be, gyanús körülmények közt azonban elvesztette a labdát.

15. perc: A paksiak nem ismernek elveszett labdát, mindent megpróbálnak visszaszerezni. Thomas a gyűrű alól: 35:27

16. perc: Alekszejev jutott büntetőkhöz, azonban mindkét kísérlet célt tévesztett. Walker középtávolijával szépített (35:29). Kis zavar támadt hazai oldalon, elvesztett labdák, kimaradt dobások sora jól mutatja. Egy buta fault után Sabáli Balázs időt kért. Horváth Ákos harcolt ki 2+1 pontot: 35:31

17. perc: Dill középtávolijával egy pontra jött fel az ASE (35:34), sőt, Horváth Ákos triplájával már átvették a vezetést: 35:37

18. perc: Hosszú kosárcsendet követően Walker Scottról dobott triplát: 35:40

19. perc: Tóth, majd Dill szerzett gyors kosarakat (37:42). Thomas pontjaival kapaszkodik vissza a körmendi csapat: 39:42

20. perc: Thomas triplája lejön, Scott azonban összeszedte. Németh harcolt ki büntetőket, előtte időkérés. A hazai közönségkedvenc nem tévesztett a vonalról: 41:42

Félidei statisztika:

Dobószázalék (2 pontos): 54 %, illetve 77 %.

Dobószázalék (3 pontos): 46 %, illetve 25 %.

Dobószázalék (büntető): 69 %, illetve 100 %

Lepattanó: 12, illetve 10.

Szerzett/eladott labdák: 2/4, illetve 6/4.

Gólpassz: 4, illetve 4.

3. negyed

21. perc: Dill jutott Alekszejeven át a gyűrűig, a fehérorosz center túloldali kísérlete azonban célt tévesztett: 41:44

22. perc: Dill hárompontos kísérlete lejött, ismét Alekszejev próbálkozott, ismét sikertelenül. Horváth Ákos triplájával: 41:47

23. perc: Ferencz hárompontosa törte meg a hazai kosárcsendet: 44:47

24. perc: Sorra eladott labdák mindkét oldalon felváltva. Clark harcolt ki ziccerével büntetőt: 44:50

25. perc: Dill szedett össze egy majdnem elveszett labdát, zsákolásával már 19 pontnál jár. Sabáli Balázs az egyre növekvő hátrány miatt időt kért: 44:52

26. perc: Németh játszotta meg Scottot, az amerikai betörni próbált, ám támadóhibát fújtak ellene. Dill távolijával tíz ponttal is vezetett a Paks (44:54), azonban Thomas azonnal szépített: 46:54

27. perc: Ferencz tripláját ováció fogadja (49:54), csakúgy, mint Scott ziccerét. Horváth Imre időt kért: 51:54

28. perc: Thomas a lepattanóért ugorva hatalmasat esett, a hátán landolt, ám elsőre úgy tűnik, folytatni tudja. Mégis lecserélik, előtte ziccert szerzett: 53:54

29. perc: Gulyás közeli, majd Mészáros távolijával ismét lépéselőnyben a vendég csapat: 53:59

30. perc: Ferencz elcsúszott, a labdát Fodor szedte össze, a tripla viszont kimaradt. Clark jutott büntetőkhöz, élt is a lehetőséggel (53:60). Németh az utolsó pillanatban még triplával próbálkozott, Clark blokkjába ütközve a kosár elmaradt: 53:60

4. negyed

31. perc: Thomas gyönyörű betöréssel tért vissza (55:60), amit egy triplával koronázott meg: 58:60

32. perc: Nem Alekszejev napja a mai: sok hibával játszik, eladott labdája után időkérés következett. Németh triplája kimaradt, a túloldalon Horváth Ákos tempójával: 58:62

33. perc: A fehérorosz javít mérlegén, gyors passzát követően Tóth jutott tiszta dobóhelyzetbe a triplavonalnál: 61:62

34. perc: Dill ziccerével újra három pontra nő a paksi előny (61:64), azonban Thomas egyenlített: 64:64

35. perc: Ferencz próbálkozott középtávolival, a labda kipattant. Lejárt paksi támadóidő után Bookert csak faulttal tudhóják megállítani, büntetőivel: 66:66

36. perc: Horváth kimaradt hárompontosát Thomas szedte össze, majd dobott belőle vezetést érő kosarat: 68:66

37. perc: Tóth Gergely szerezte meg Horváth Ákos labdáját, majd újra Thomas kosara miatt készül felrobbanni a körmendi csarnok. Horváth Imre időt kért, mielőtt teljesen elúszna a meccs: 70:66

38. perc: Dill szépített a palánk alól (70:68). Clark osztott ki Thomas-nak méretes sapkát, Mészáros kosara azonban kimaradt: 70:68

39. perc: Németh triplájával már 5 ponttal vezet a Körmend, talpon az egész csarnok: 73:68

40. perc: Tóth Gergely begyűjtötte 4. személyi hibáját, Walker büntetőzhetett (73:70). Mészáros Zalán kipontozódott, újabb paksi időkérés. Hosszú fél perc várható... LaGrange állította meg Thomast, az első büntető kimaradt, a második sikeres (74:70). Ferencz Csaba is büntetőzhet, mindkét dobása a gyűrűben landolt, ezzel a mérkőzés végeredménye is kialakult: 76:70

A mérkőzés utáni első nyilatkozatok:

Sabáli Balázs: - A 15. percben leblokkoltunk és utána a sírból hoztuk vissza a meccset. Egyetlen pozitívum, hogy rossz játékkal nyertünk. Thomas ismét szenzációsan teljesített, de Tóth Gergő szerepét is ki kell emelni.

Horváth Imre: - Gratulálok a csapatomnak, dicséretesen helytállt. Nem sok hiányzott a győzelemhez.