2010.05.22. 15:50

Szolnok-Körmend bronzmeccs (82:76) - Nyilatkozatokkal frissítve

Az első bronzmérkőzésen hazai győzelem született, így a MJUS-Fortress Körmend szombaton akár pontot is tehetett volna a harmadik helyért folyó párharc végére. A két csapat küzdelmes és fordulatos mérkőzést vívott, melynek végén a Szolnok otthonában 82:76-ra nyert. A két győztes meccsig tartó párharc állása 1:1, a mindent eldöntő csata szerdán 18 órakor Körmenden lesz.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Szolnoki Olaj - MJUS-Fortress Körmend 82:76 (21:22, 16:19, 27:16, 18:19). - Szolnok, 1500 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-bajnoki mérkőzés a 3. helyért, 2. találkozó, vezeti: Ádám, Farkas, Pozsonyi.

Szolnok: Fodor M. 7, ALEKSZICS 26/18, VESZTERGOM 10/6, Báder 6, BARRO 15. Csere: Váradi 9/6, Grebenár 4, Harazin 4, Sonyák 1, Cseh -. Edző: Pór Péter.

Körmend: Thomas 18/6, Fodor G. 5/3, Ferencz 3/3, TÓTH G. 11/6, Alekszejev 8. Csere: Boldizsár 3/3, Booker 3/3, Németh 3/3, HEGEDŰS 16/12, Kutasi 6/6. Edző: Sabáli Balázs.

Bő tíz perccel a kezdés előtt már javában melegítenek a csapatok. A körmendieknél Scott nem vállalta a játékot, így ismét Kocsis került a csapatba. Úgy tűnik, a szolnokiakat nem hozta lázba a bronzmeccs, egyelőre jó, ha 600-an vannak a lelátón.

1. negyed:

1. perc: Báder üti el a labdát, majd az első hazai támadást ő fejezi be zsákolással. Thomas duplával egyenlít (2:2).

2. perc: Fodor Márton duplája után Thomas, Alekszics és Fodor Márton is dobást hibáz (4:2).

3. perc: Báder ziccert értékesít (6:2), és büntetőzhet, mert Alekszejev ellen fújnak a bírók. Báder elhibázza a büntetőt, akárcsak Ferencz a triplát. Barro sem tudja bedobni a ziccert, ám Thomas betörés után pontos, sőt a jutalom büntetőt is értékesíti (6:5).

4. perc: Labdaszerzés után Thomas száguldja végig a pályát, be is dobja a duplát. Az újabb büntetője is jó, először vezet a Körmend (6:8).

5. perc: Vesztergom közelről egyenlít, Tóth Gergő triplát vág (8:11). Barrónak csak egy büntetője jó (9:11).

6. perc: Booker is megszerzi saját maga tripláját (9:14).

7. perc: Thomas tripla után hazai időkérés (9:17). Pór Péter tanácsai után Váradi hármasa következik. Az ellentámadásból Thomas ziccert dob, majd Barro jól büntetőzik (14:19).

8. perc: Vesztergom hármast dob (17:19). Thomas ellen belemenést fújnak, Sabáli Balázs időt kért.

9. perc: Fodor Márton egyenlít, majd labdát szerez a Szolnok, de Váradi lépés hibát vét (19:19).

10. perc: Újabb elrontott vasi támadás után Grebenár zsákol (21:19). Az utolsó szó Hegedűsé, az utolsó másodperces triplájával az első negyed után vezet a Körmend (21:22).

2. negyed:

11. perc: A második játékrészt Thomas triplája nyitja, majd Fodor Gergely sem hibázza el a hármasvonalon túli kísérletet (21:28).

12. perc: Alekszics és Grebenár hozza közelebb csapatát (25:28).

13. perc: Thomas szerez labdát, de a szolnoki palánk alatt Vesztergomtól sapkát kap.

14. perc: Most Hegedűs szerez labdát, de a támadást nem sikerül jól befejezni. Harazin hosszú idő után nem hibázik (27:28).

15. perc: Thomas betörésből válaszol, majd Váradi triplát hint (30:30).

16. perc: Tóth Gergő ellen Grebenár szabálytalankodik. Az első büntető jó, a második kimarad. A Rába-partiak kivédekezik az ellentámadást, és Hegedűs hármassal köszön be (30:34).

17. perc: Fodor Márton duplája után elhibázza a büntetőt (32:34). Alekszejev is büntetőzhet, de csak egyet dob be (32:35).

18. perc: Tóth Gergő állhatott büntetődobáshoz, de neki is csak egyet sikerül értékesítenie. Vesztergom tempója jó (34:36).

19. perc: Kutasi triplája is jó (34:39), de a hazaiak akciót hibáznak. Alekszejev támadólepattanót szerez, majd az ellen elkövetett fault után egyik büntetőt sem rontja el (34:41).

20. perc: Sonyáknak sem megy túl jól a büntetőzés, kettőből egyet juttat a gyűrűbe (35:41). Tóth Gergő középtávolija kimarad, ám Alekszics közelről bedobja a duplát (37:41).

3. negyed:

21. perc: A második félidőt a Körmend kezdi. Fodor Gergely ziccert dob, Vesztergom triplával válaszol (40:43).

22. perc: Alekszejev ziccerrel köszön be, Barro még faultolja is. A fehérorosz büntetője jó (40:46).

23. perc: Tóth Gergő triplája következik (40:49). A Szolnok játékosai még az öltözőben vannak, a Rába-partiak már a tízpontos különbségért támadnak. Közben Pór Péter időt is kért. A vasiak támadást hibáznak, akárcsak Báderék.

24. perc: Thomas hármasa is kimarad, de Alekszics pontos (42:49).

25. perc: Fodor Gergely hármasa is kimarad. Barro két büntetőjéből csak az elsőt értékesíti, de a második után támadólepattanót szerez és duplát dob. Ezután a félpályánál Vesztergom szerez labdát és be is dobja a ziccert (47:49).

26. perc: Sabáli Balázs időkérése után Alekszejev jól dobja a középtávolit (47:51).

27. perc: Alekszics hármasa (50:51), majd Barro kétpontosa - vezet az Olaj (52:51).

28. perc: Barro megállíthatatlan: 2+1-gyel növeli az előnyt (55:51). Ferencz tempója után a labda kiperdül a gyűrűből, de Váradi 2+1-e bemegy (58:51).

29. perc: A szolnokiak nem tudnak hibázni, Alekszics hármast vág (61:51) - Sabáli Balázs időt kért. Németh triplával faragja a hátrányt (61:54).

30. perc: Barro végre ront, majd Boldizsár hint szépen ívelt hármast. De Alekszics nem véti el a triplát (64:57).

4. negyed:

31. perc: Alekszics újabb hármasa, majd Tóth Gergő támadólepattanóból ziccert dob (67:59).

32. perc: Barro szintén centerből eredményes. Tóth Gergő ellen szabálytalankodnak, a két büntetőből a második jó (69:60). A hazaiaknál ki más, mint Alekszics dob triplát (72:60).

33. perc: Hegedűs triplája jó (72:63).

34. perc: De Alekszics megint jön, újabb hármast dob (75:63). Ezután Alekszejevet fault gyanúsan szerelik, de nem szól a síp.

35. perc: Hegedűs két büntetője jó, majd Németh egy felugrás után megsérül, Boldizsár ölben viszi öltözőbe. Közben Alekszics ziccert dob (77:65).

36. perc: Kutasi triplája után hazai időkérés (77:68).

37. perc: Vesztergom labdaszerzése után megiramodik, de Alekszejev faultolja. A bírók szándékost fújnak. A két büntető kimarad.

38. perc: De a támadás jó, Báder zsákol. Hegedűs hármassal válaszol (79:71).

39. perc: Több elrontott kísérlet után Barro ziccert dob (81:71).

40. perc: Ferencz triplájával kezdődik el a hajrá, majd Alekszics két büntetőt hibázik, a labda a Körmendé (81:74). Hegedűs betörésből jól ziccerez, és jöhetnek az újabb szolnoki büntetők. Fodor Márton csak egyet dob be. A körmendi támadás végén viszont sorra kimaradnak a lehetőségek, így a Szolnok nyer (82:76).

A mérkőzést követő első nyilatkozatok:

Pór Péter: - Örülök, hogy győzelemmel búcsúztunk közönségünktől. Megpróbálunk élni a harmadik meccs adta lehetőséggel.

Sabáli Balázs: - Csináltunk magunknak újabb edzéseket és egy utolsó mérkőzést. Alekszics ragyogó teljesítménye eldöntötte a találkozót.