2010.07.21. 02:28

Erős emberek a fürdőn

A Galaxy Fitness versenyzője, Kránitz Gábor nyerte az erős embereknek kiírt Felföldi Játékok elnevezésű országos bajnokságot.

Az egyfordulós országos bajnokságra nyolcan neveztek, köztük a Galaxy Fitness két vasi sportolója, Kránitz Gábor és Gadó András. Előbbinek sikerült jobban, megnyerte ugyanis a versenyt.

Szombaton a fürdőben, vasárnap a városban, a Piroska Hotel előtti területen versenyeztek az erős emberek - nagy melegben, ám komoly nézősereg előtt, remek hangulatban. Nyolc versenyszámban mérték össze tudásukat: súlydobás magasra (20 kg), súlylökés helyből (7,26 kg), póznadobás, malomkőnyomás (105 kg), koffercipelés (2x116 kg, 40 m), bárdtartás oldalra (2x14 kg), lengősúlycipelés (350 kg, 20 m), kőgolyóemelés (145 kg, 124 cm). Kránitz Gábor óriási csatában diadalmaskodott. Összesen 47,5 ponttal zárt, ugyanannyival, mint a többszörös bajnok, győri Darázs Ádám, ráadásul mindketten három számban bizonyultak a legjobban, de a szombathelyi sportember egyel többször - háromszor - lett második, mint riválisa, végül ez döntött a javára.

- Előzetesen a dobogóban reménykedtem, ezért nagyon örülök a győzelemnek, és főleg annak, hogy igen erős mezőnyben diadalmaskodtam - értékelt a 35 esztendős Kránitz Gábor. - Nagyon nehéz verseny volt, a feladatok nem csak erőt, hanem dinamikát is igényeltek, ráadásul a meleg sem könnyítette meg a dolgunkat. Jó formában érzem magam, és szerencsére sérülés sem hátráltat. Most adok magamnak néhány hét pihenőt, aztán gőzerővel belevágok a felkészülésbe, mert hamarosan jönnek az őszi versenyek.