2010.09.05. 18:32

Megyei III. osztály, Nyugat: Váton győzött a Herény, a Gencsapáti nyerte a perenyei rangadót (tudósításokkal frissítve)

Érdekesen alakultak az eredmények a megyei III. osztály Nyugati-csoportjában: a Vát otthon kapott a Herénytől, ikszelt az Acsád Nemesbődön, míg a Gencsapáti magabiztos gyűjtötte be a három pontot Perenyében.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

PerenyeGencsapáti 0-4 (0-2). - Perenye, 120 néző, vezette: Kovács Zs.
A kiegyenlített első félidőben a vendégek maximálisan kihasználták helyzeteiket. Az 57. percben a hazaiak kapusa csapattársával ütközött. Mindkettejüket mentő szállította kórházba. Előbbi térd-, utóbbi fejsérülést szenvedett, az eszméletét is elvesztette. (Már mindkét játékos jobban van.) Az esetet követően beálló vészkapust öt perc után a játékvezető kiállította. A perenyeiek harmadik számú kapusának pedig két gencsi pontrúgást nem sikerült hárítania. - Gólszerzők:  Vidos, Novák A., Varga A. 2. - Kiállítva: Szigetvári (Perenye).

Vasszilvágy-Bozsok 1-1 (0-1). - Vasszilvágy, 20 néző, vezette:  ifj. Meszes.
A hazai csapat hadilábon állt a szerencsével. - Gólszerzők: Farkas Cs., illetve Halper. - Jók: Barki, Torsa Á., Farkas Cs., Szekér K. (a mezőny legjobbja), illetve Gerencsér.

Vát-Arborétum-Herény 2-3 (1-2). - Vát, 50 néző, vezette: Vámos.
A helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert.  - Gólszerzők: Csizmazia R., Csizmazia A., illetve Tomor B., Tomor Á., Németh R.

Csepreg-Kőszeghegyalja 1-0 (0-0). - Csepreg, 50 néző, vezette:  Pusztai.
Két egyenlő erőkből álló csapat között egy gyönyörű szabadrúgásgól döntött.  Gólszerző: Horváth F. - Jók: Farkas, Varga, Németh (Csepreg).

Nemesbőd-Acsád-Meszlen 2-2 (1-1). - Nemesbőd, 100 néző, vezette: Bereczky.
Két szemfüles gól a vendégek részéről, két védhetetlen a hazaiaktól, így alakult ki az egyöntetű vélemény szerint igazságos döntetlen. - Gólszerzők:  Pap I. 2, illetve Kovács G., Varga Sz. - Jók:  Németh, Szerdahelyi, Varga A., Hende, Pap I., illetve Farkas, Borbély, Varga Sz.

Horvátzsidány-Vasasszonyfa 1-4 (1-3). - Horvátzsidány, 50 néző, vezette: Gergácz.
1-1-nél a hazaiak könnyedén eldönthették volna a mérkőzést, ehelyett a helyzeteit jobban kihasználó vendégek örülhettek. - Gólszerzők:  Dömötör, illetve Bódi 2, Szerdahelyi Z.

Bucsu-Vassurány 4-2 (1-1). - Bucsu, vezette:  Süle Á.
Fordulatos, sportszerű mérkőzésen a második félidő közepétől magára találó hazai csapat megszerezte idei első győzelmét. - Gólszerzők: Völgyi R. 2, ifj. Hujber L., Horváth G., illetve Lakner Á., Varga G.

Az 5. forduló programja. Szeptember 12., vasárnap, 14.30:  Bozsok-Bucsu, Gencsapáti-Nemesbőd, Acsád-Meszlen-Csepreg, Kőszeghegyalja-Cák. 17.00:  Vassurány-Horvátzsidány, Vasasszonyfa-Perenye, Arborétum-Vasszilvágy.