2010.11.06. 17:15

Gyenge játékkal hozta a kötelezőt a szombathelyi csapat: Falco-Salgótarján 97:85

A vártnál sokkal szorosabban alakult a Falco és a Salgótarján összecsapása. A sok hibával tarkított mérkőzésen a vendégek szívósan tapadtak a gyenge napot kifogó hazai csapatra. Bár a mutatott játékkal nem lehettek elégedettek a hazai szurkolók, Nikola Lazic együttese végül hozta a kötelező győzelmet.

Prófusz Péter

Falco SZOVA KC-Szombathely-Konecranes-Salgótarjáni KSE   97 : 85   (26:21, 25:21, 24:21, 22:22)

Szombathely, Arena Savaria, 1500 néző, NB I-es férfi kosárlabda bajnoki mérkőzés, vezette: Kiss L., Szabó G., Vétek F. (Faidt).

Kezdőcsapatok:

Falco: Kálmán 13, Gilbert 13/3, Pankár 5/3, GOSA 20/3, ALEKSZEJEV 20.

Csere: HARAZIN 14, Szanati 5, Simon 7/3.

Edző: Nikola Lazic.

Salgótarján: JARVIS 25/12, Sebők 6, Scepanovic 12/3, Koma 8, Vavra 9/3.

Csere: HARTVICH 12/3, KOCSIS 13/9, Ughy -, Kiss K. -.

Edző: Szájer József.

Kipontozódott: Alekszejev és Szanati 38. perc.

A Falco a szezon során először vág neki teljes kerettel a soros bajnoki mérkőzésének. A héten vírusos betegséggel bajlódott Gilbert, valamint a kisebb sérülését kiheverő Gosa is játékra kész állapotban van. Felépült hosszú sérüléséből Borszéki Csaba is, így ebben a szezonban az első meccsén léphet pályára.

A vendégek teljes kerettel, két légióssal érkeztek a szombathelyi vendégszereplésükre.

A hazaiak 2/3-as győzelem/vereség mutatóval, míg a vendégek 5 vereséggel állnak.

Civilben már ott ül a hazai kispadon Jarosevits Róbert, a Falco új igazolása.

1. negyed:

1. perc: A hazaiak hozták el a feldobást. Alekszejev faulttal együtt szerzett két pontot, és a ráadás is hibátlan (3-0), Alekszejev újabb kosarával már: 5-0.

2. perc: Gosa szedte össze első személyi hibáját. Scepanovic szerezte meg az első vednég duplát (2-5), Alekszejev gyors centermunkája után: 7-2.

3. perc: Gosa szerzett kosarat könnyű ziccerből (9-2), Alekszejev tarthatatlan: sikeres középtávolijával már (11-2). Szájer József időt is kért.

4. perc: Scepanovicot faultolta Alekszejev, a vendégek légiósa két büntetőt dobhat. Csak a második volt jó (11-3), személyi hiba a Salgótarjánnál is. Alekszejev dobhat kettőt a vonalról. Mindkettőt kihagyta. kálmán betörését csak szabálytalanul tudták megállítani a vendégek. Ismét büntetők következnek: a hazai kapitány mindkettőt értékesítette: 13-3.

5. perc: Alekszejev szabálytalan zárását vedték észre a játékvezetők. Ezzel a hazai centernek megvan a második hibája is. Harazin váltja a fehéroroszt. A Falco 15-öse rögtön faulttal nyitott, Vavrát rántotta vissza. Vavra két jó büntetőjével (13-5), Harazin gyorsan válaszolt a tábla alól: 15-5

6. perc: Gilbert rontott triplát. A másik oldalon Jarvis hibázott egyet ebből a műfajból.

7. perc: Scepanovic szerzett duplát (15-7), gyors Gilbert-trojka a válasz (18-7), Jarvis középtávolijával pedig már: 18-9.

8. perc: Kálmán remek betörése és kiosztása után Harazint faultolták a vendégek. A fiatal játékos mindkét szabaddobását értékesítette (20-9), Gosa labdaszerzés után zsákolt egyet (22-9), Gilbert helyén Szanati a parketten. Vavra két büntetője közül csak az egyik jó: 22-10.

9. perc: Jarvis faulttal együtt szerzett kosarat, és a plusz egyet is bevágta (22-13), Harazin gyorsan válaszolt (24-13), Jarvis újabb duplájával már: 24-15.

10. perc: Szanati ziccerből volt eredményes (26-15), a vendégek gyorsan válaszoltak (26-17), és Hartvich büntetője is hibátlan Jarvis dobta rá távolról, látszólag a vendégek egyik játékosa beleért, de a játékvezetők megadták a hármast: 26-21.

2. negyed:

12. perc: 28-26. Fej-fej mellett haladnak a csapatnok, a Falco nem tudott nagyobb előnyt kicsikarni.

16. perc: 39-29. Egy jó kétperces periódusnak köszönhetően leszakította a Falco a Salgótarjánt.

Az utóbbi percekben ismét ellépett a Falco a szívósan játszó vendégcsapattól.

18. perc: Az állás: 42-31. Vavra büntetőzhet, csak a másodikat küldte a helyére (42-32). Simon szerzett triplát a sarokból (45-32), majd gyorsan jött a válasz (45-34), Gosa duplájával: 47-34.

20. perc: Szanati jól védekezett Jarvis-on, ennek eredményeként a Falco vezethet támadást. A hazaiak eladták a labdát. Sebők állhat a büntetővonalra, mindkettő jó (49-40), Simon kettesével (51-40), a félidő végeredménye Jarvis tempójával alakult ki: 51-42.

Félidei statisztika:

Dobószázalék (mezőny): 62%, illetve 43%.

Dobószázalék (2 pontos): 67%, illetve 50%.

Dobószázalék (3 pontos): 40%, illetve 27%.

Dobószázalék (büntető): 69%, illetve 82%.

Lepattanó: 17, illetve 14.

Gólpassz: 12, illetve 4.

Szerzett, eladott labda: 5, 6, illetve 1, 7.

IBM-mutató: 63, illetve 32.

Legjobb pontszerzők: Alekszejev 14, Gilbert 9/3, Harazin 8, illetve Jarvis 12/3, Hartvich 10/3, Scepanovic 8/3.

3. negyed:

21. perc: A Falco kezdte meg a játékot. Gosa rontott dobást. Sebők sérülése miatt áll a játék. Scepanovic dobása sem volt sikeres. A második félidő első percében hibát hibára halmoznak a csapatok.

22. perc: Gilbert adta el a labdát, Jarvis triplájával a vendégek törték meg a gólcsendet (51-45), Harazin is elhibázta a tempót. Az eredmény továbbra is: 51-45.

23. perc: Gosa tuszkolta a gyűrűbe a labdát (53-45), Vavra könnyű ziccerrel válaszolt (53-47), Harazin duplájával: 55-47.

24. perc: Gilbert gyors kosarával (57-47), Gosa duplájával (59-49), Kálmán László tempójával ismét tíz fölé kúszott a hazai vezetés (61-49). Szájer József ki is kérte idejét.

25. perc: Kocsis szerzett nagy triplát (61-52), majd ismét Kocsis gyors duplájával már (61-54). Nikola Lazic nem is tűri szó nélkül fiai könnyelműsködését, a Falco mestere is időt kért. Vavra szedte vissza a saját lepattanóját, majd faultot harcolt ki.

26. perc: Vavra András mindkét büntetőt elhibázta. Ismét rontott dobások sorozat tarkítja a mérkőzést. Végül Kálmán töri meg a rossz sorozatot egy duplával: 63-54.

27. perc: Harazin szorgalamsan gyűjtögeti a lepattanókat, majd ugyanő zsákolt egy hatalmasat (65-54), Vavra szerzett trojkát: 65-57.

28. perc: Fault a Salgótarján oldalán. Kálmán remek betörés-kiosztása után Gosa dobott hármast (68-57), gyorsan jött a vendégválasz: 68-59.

29. perc: Harazin újabb kosarával (70-59), Koma középtávolival hozta fel csapatát (70-61), Pankár pedig gyors triplát vágott a sarokból (73-61), Gilbert gyors indítás után szerzett könnyű ziccert: 75-61.

30. perc: Szájer edző ismét időt kért. Koma betörése után (75-63), a mérkőzés eredménye a harmadik negyed után: 75-63.

4. negyed:

31. perc: A vendégek kezdték az utolsó felvonást. Gosa-t faultolták a vendégek a palánk alatt. A Falco amerikaija két büntetőt dobhat. Mindkettő jó (77-63). Jarvis remek betörés után faulttal együtt szerzett  duplát (77-65). A vendégek irányítója kihagyta a büntetőt.

32. perc: Gosa szerelte Hartvichot. Majd Simon szerzett gyors duplát (79-65), Alekszejev centerből volt eredményes: 81-65.

33. perc: Charles Gosa dobhat büntetőket: csak a másodikat értékesítette (82-65), a vendégek ezekben a percekben sokat hibáznak támadásban és védekezésben egyaránt. Gosa hatalmas zsákolása után a Falco már a húszpontos vezetés felé közelít: 84-65.

34. perc: Gilbert és Alekszejev 2-2-je után már húsz fölé lép a Falco (86-65). Kocsis triplával válaszolt: 86-68.

35. perc: Kocsisnak nagyon sül a keze, újabb trojkát szerzett (86-71), majd labdaszerzés után Scepanovic ziccerezett (86-73). Jött is a hazai időkérés.

36. perc: Kálmán vágta ki a nézőtérre a labdát. Ugyanezt lemásolták a vendégek is. Scepanovicot faultolták a hazaiak. A Salgótarján légiósa dobhat büntetőket. Mindkettő hibátlan: 86-75.

37. perc: Alekszejev büntetőzhetett: mindkettőt elrontotta. Nagyon sokat hibázik a Falco. Simon szedett össze személyi hibát. Vavra csúszott el, a bírók pedig megállították a gyorsan meginduló hazaiakat.

38. perc: Kálmán duplájával (88-76), de gyorsan jön a válasz a vendégektől (88-78). Kálmánt Szanati váltotta. Jarvis büntetőből szerzett két pontot (88-80). Alekszejevet faultolta Hartvich. A hazaiak 9-ese dobhat büntetőket: mindkettő a helyére küldte: 90-80.

39. perc: Alekszejev a hálóból ütötte ki a labdát, ám a bírók nem vették észre. A másik oldalon a fehérorosz támadóhibát követett el. Szanati döntötte fel Jarvis-t. 1 perc 14-gyel a vége előtt ismét a vendégeké a támadás joga.

40. perc: Vendégfault után Kálmán állhat a büntetővonalra. A hazai kapitány csak az elsőt dobta be (91-80), Kálmán remek passzából Gosa szerzett két pontot (93-80). Jarvis dobott hármast (93-83). Kálmán két sikeres büntetője, majd gyors ziccere után a mérkőzés végeredménye: 97-85.