2010.11.20. 16:50

Kényelmesen, hat ponttal, 77:71-re győzte le a Sopront a Falco (fotókkal)

Többek között Hajmásy Péter 18, triplából szerzett pontjának köszönhetően a Falco az elmúlt meccsekhez képest szebb és eredményesebb játékkal verte meg a többet hibázó soproniakat.

Vas Népe

Falco-SZOVA KC Szombathely - Kis-Rába menti Takarék Sopron KC
Szombathely, Arena Savaria, NB I-es férfi kosárlabda bajnoki mérkőzés, vezeti:
Bodnár P. Hegedűs T. Söjtöry T.

Kezdőcsapatok:

Falco: Kálmán, Thomas, Simon, Gosa, Alekszejev.

Sopron: Kelley, Halmai, Molnár A., Szabó Zs., Townes.

1. negyed:

1. perc: A soproniak vezethették az első támadást, ami aztán pont nélkül végződött. Alekszejev kemény munkával büntetőket harcolt ki: 1:0

2. perc: Újabb elrontott vendégtámadás után a frissen igazolt Thomas is bemutatkozott egy horoggal, majd Townes is megszerzi a kékek első pontjait: 3:2

3. perc: Kálmán kosara után (5:2) Halmai kosarával zárkózik a Sopron (5:4), majd Simon villantott: 7:4

4. perc: Thomas tévesztett háromponrost, Szabó a túloldalon feldöntötte Kálmánt, a bírók azonban nem fújtak támadóhibát.

5. perc: Szabó, majd Gosa után Alekszejev is betalált: 11:6

6. perc: Kelley elrontott triplája után ismét a fehérorosz center szerzett kosarat (13:6), majd két soproni tripla után újra egálközeli az eredmény: 13:12

7. perc: Simon hárompontos-kísérlete után a Falcónál maradt a labda, az alapvonalról támadhat a hazai csapat. Gosa ziccert tévesztett, nem úgy, mint Townes, pontjaival már a vendégeknél az előny, Nikola Lazic időt kért: 13:14

8. perc: Kálmán tempója kimaradt, Molnár viszont sikeresen tört be a hazai védelmen keresztül (13:16). Gosa egyenlített: 16:16

9. perc: Hajmásy triplája hajszálon múlt, de nem lett eredményes. Townes pontjaival már négypontosa vendégek előnye: 16:20

10. perc: Az utolsó percre triplapárbaj alakult ki, Hajmásy és Szabó révén a negyed végeredménye: 22:23

2. negyed:

11. perc: Harazin a pályán. Hajmásy triplája lemaradt, Harazin megszerezte a támadólepattanót. A kosárra dobás nélkül végződött támadás után a Sopron támadhatott, visszajátszás miatt a Falco jöhet.

12. perc: Hosszú Falco-támadás után Gosa távoli duplájával újra a hazaiaknál az előny: 24:23

13. perc: Keresztes Rafael kosaraival három pontnyi előnyre tett szert a vendég csapat, Gosa azonban kosár+büntető kombójával egyenlített: 27:27

14. perc: Kelley kosara után Kálmán osztotta ki Hajmásy Péternek, aki hideg vérre vágott be egy trojkát: 30:30

15. perc: Halmai távolról volt eredményes, kosara duplát ért: 30:32

16. perc: Keményebb védekezésre váltott a Falco, aminek úgy tűnik, eredménye is van. Hajmásy újabb hárompontosa után Gosa zsákolt hatalmasat, Meszlényi Róbert azonnal időt kért: 35:32

17. perc: Townes jutott büntetőkhöz (35:34), Szanati a gyűrű felé repülve faultolták, a sípszó azonban elmaradt.

18. perc: Alekszejev emberéről dobott kosarat (37:34), majd Molnár András faultolt Kálmán ellen. A szombathelyi csapatkapitány újabb személyi hibát harcolt ki, büntetőivel: 39:34

19. perc: Kettős hibát fújtak a sípmesterek, amiért Meszlényi Róbert addig reklamált, amíg technikait nem kapott. Kálmán büntetői (41:34) után a Falco támadhatott, kosár azonban nem esett.

20. perc: Szabó zsákolására Gosa triplával válaszolt (44:36), a közönség (a 18. perc óta) továbbra is felállva tapsol. Halmai kosara után időkérés, a félidő végeredménye: 44:40

Félidei statisztika:

Dobószázalék (mezőny): 47%, illetve 59%.

Dobószázalék (2 pontos): 53%, illetve 62%.

Dobószázalék (3 pontos): 40%, illetve 50%.

Dobószázalék (büntető): 89%, illetve 100%.

Lepattanó: 12, illetve 13.

Gólpassz: 10, illetve 8.

Szerzett/eladott labda: 4/4, illetve 4/6.

IBM-mutató: 50, illetve 45.

Legjobb pontszerzők: Gosa 15/6, Hajmásy 12/12, Alekszejev 7, illetve Szabó 10/6, Townes 10, Molnár 9/3.

3. negyed:

21. perc: Will Tamás a pályán. Kelley tempója lemarad, Gosáé úgyszintén.

22. perc: Will ellen nevetséges faultot fújtak, a bírókon kívül valószínüleg senki sem tudja, miért. Kelley és Alekszejev kosarai után továbbra is négypontos a különbség: 46:42

23. perc: Alekszejev dobhatott büntetőket, egy kimaradt: 47:44

24. perc: Townes, Thomas és Kelley kosarai után továbbra is pár pont a különbség, de sok a hiba mindkét oldalon: 51:48

25. perc: Kelley távoli duplájával zárkózik fel a Sopron: 51:50

26. perc: Harazin alulról próbálta kiütni a labdát, a kosár azonban érvényes: 53:52

27. perc: Hajmásy ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta, triplájával: 56:52

28. perc: Harazint ziccere közben faultolták, büntetői után: 57:52

29. perc: Thomas kosarát ováció fogadta (59:52), majd Townes verte simán Alekszejevet a palánk alatt. Nikola Lazic időt kért: 59:54

30. perc: Alekszejev kosara után Simon próbálkozta a gyűrűbe imádkozni a labdát, hiába: 61:54

4. negyed:

31. perc: Thomas ziccert tévesztett, azonban a soproniak sem most élik legeredményesebb perceiket.

32. perc: Simon után Kelley talált be, majd Hajmásy hatodik triplájával tette fel az i-re a pontot, tíz pontossá növelve a Falco előnyét: 66:56

33. perc: Townes büntetőzhetett, félsikerrel (66:57). Gosa kimaradt dobását Borszéki szedte össze, a pontok azonban most elmaradtak. Helmeczi a sarokból vágta be hárompontosát: 66:60

34. perc: Gosa triplája után több kihagyott akció következett mindkét oldalon egyaránt: 69:60

35. perc: Kelley középtávolija, majd Gombás faultja után újra a táncos lányoké a pálya, Meszlényi Róbert időt kért.

36. perc: Alekszejev kosara törte meg a Falco kosárcsendjét, amire Townes válaszolt vendégoldalon: 71:64

37. perc: Gosa a triplavonal mögül talált be zsinórban kétszer. Újabb soproni időkérés: 77:64

38. perc: Kelley tiszta dobóhelyzetbe került, nem is tévesztett: 77:67

39. perc: Halmai kosárral fejezett be egy meglehetősen hosszú vendég támadást, most Nikola Lazic kért időt: 77:71

40. perc: Szabó faulttal állította meg Hajmásyt. A Falco már az időt húzza, újabb időkérés. Kálmán kiharcolt még egy faultot, ezzel zárult a szomszédvári találkozó: 77:71