2010.11.24. 03:29

Kézilabda: magabiztos büki, nehéz SZoESE és sárvári siker

Érvényesült a papírforma az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi fordulójában: magabiztosan nyert a Bük, a vártnál nehezebben a SZoESE és a Sárvár.

Gergácz Zoltán

Celldömölk: SZABÓ - Farkas A. 4, Farkas B., SZOMORKOVITS A. 2, VLASITS, Szomorkovits L. 2, Kazári 2. Csere: GŐCZE 6, Varga 2, Németh 1, Fűzfa. Edző: Hegyi Gábor.

Az egyetemisták kezdtek jobban, de helyzeteiket sorra elpuskázták, így negyedórányi játék után 4-7 állt az eredményjelzőn. Woth Péter időt kért, csapata pedig védekezést váltott, és kiegyenlített. Megtorpant a Cell, válaszként Hegyi Gábor is időkéréssel rendezte a sorokat, eredményesen. Szünet után is hullámzott mindkét csapat teljesítménye, így 53 percnyi játék után még egál volt az állás (19-19). A finisben az egyetemisták hatékony védekezése két pontot eredményezett. - Ifi: 49-23 (22-11). Ld.: Császár 14, Debreczeni 7, illetve Németh 6, Szabó 5.

Dr. Woth Péter: - Nem értem, hogy egy 100 méteres egyenest miért kell három km kerülővel megtenni.

Hegyi Gábor: - Közel álltunk a sikerhez, de az utolsó öt percet 4-0-ra elveszítettük, így a meccset is.

Komáromi AC-Sárvárfürdő Kinizsi 22-23 (9-10). - Komárom, 100 néző, vezette: Békés, Szakatics.

Sárvár: TAKÁCS - Pupp, PINTÉR 10, Fehér 1, Soós 2, Bogáth 6, Szilvágyi 4. Csere: Varga V., Gál, Gerencsér, Horváth L., Horváth Sz., Pataki, Varga E. Edző: Vilics Tamás.

Egyenlő erők küzdelmében hol az egyik, hol a másik gárda vezetett egy-két góllal. Az izgalmas finisben (57. percben: 21-21) a sárvári kapus, Takács Anita többször is bravúrral védett, elsősorban neki köszönhető a minimális arányú vendégsiker. - Ifi: 38-37 (18-19). Ld.: Gerencsér 10, Pataki 9, Horváth Sz. 9.

Dr. Lupo-Büki TK-Alsóörs SE 33-21 (14-6). - Bük, 200 néző, vezette: Marczinka, Miksó.

Bük: HARASZTOVICS - BINDER 7, UDVARDI 10/3, Farkas 2, SZONDY 3, Gacs 1, HEGYI 5. Csere: Palkovits, Szalai 1, PETRIK 3, Pupp, Kovács 1, Fazekas. Edző: Mátés István.

A hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést, a vendégek csak a 6. percben találtak kapuba (3-1). Jól védekezett a Bük, így fokozatosan növelte előnyét (18. perc: 8-2). Szünet után is lendületben maradtak a házigazdák, és könnyed, látványos játékkal az 54. percben már 14 góllal vezetve (30-16) magabiztos győzelmet arattak. - Ifi: 22-21 (13-10). Ld.: Kovács 6, Gacs, Kondics, Matetits 4-4.