2010.11.07. 16:50

Labdarúgó NB III.: a Haladás csikócsapata átvágtatott a Répcelakon

A Haladás fiataljai magabiztosan nyertek a Répcelak ellen az NB III. Bakony-csoportjának hétvégi, megyei rangadóján. A sereghajtó kőszegieknek hazai pályán sem sikerült a javítás

Szombathelyi Haladás II.-Répcelak SE 4-1 (1-0).  - Szombathely, 300 néző, vezette:  Berta.
Haladás:  MURSITS - Szvoboda, Jagodics, NAGY B., BODÓ - László, Szeles (Szakály), Iszlai, Hanzl (Lenkó) - BERKI, GYURJÁN (Tóth L.). Edző:  Dobány Lajos.
Répcelak: Kutasi - Széles (Hajós), KONCZ, Lődör (Kiss Z.), TAKÁCS  - Varga T., Csordás, Balikó, Németh G.  Vágvölgyi (Sipőcz), Tóth I. Zs. Edző:  Elekes Zoltán.
Az erősen megfiatalított hazai csapat - amelyben két 16 éves játékos, Berki István és Tóth László először lépett pályára - a felnőttek között  eredményességgel párosuló jó játékkal rukkolt ki, s magabiztos győzelmet aratott.  - Gólszerzők:  Berki (24., 81.), Iszlai (57.), Gyurján (70)., illetve Tóth I. Zs. (88.)
Dobány Lajos: -  Nemcsak a mai, hanem az egész heti teljesítményéhez gratulálok a fiatal csapat minden tagjának. Ez felnőtt munka volt  büszkék lehetnek erre a hétre.
Elekes Zoltán:  - Gratulálok a Haladásnak, de egy kicsit nagyobb segítséget kapott a játékvezetőktől, mint ami hazai pályán megillet egy csapatot.

Kőszegi SK-Morello.hu Várpalotai BSK 0-5 (0-1). - Kőszeg, 200 néző, vezette
: Szántai.
Kőszeg: Molnár K. - Bozóki, Fehér, Lintner, Keresztes (Horváth Á.) - Gugcsó Á., Weltler (Nagy I.), Molnár Z. (Neisz), Podani - Korényi, Őri. Edző: Őri Gábor.
Az első negyedórában még a kőszegiek irányították a játékot, de egy védekezési kihagyás után vezetést szereztek a vendégek. A második félidőben egy meg nem adott gól után szétestek a hazaiak, és a két kiállítás végleg megpecsételte a sorsukat. - Gólszerzők: Humli (9.), Wellesz (65., 79.), Hardi (89., 90.). -  Kiállítva: Őri (52.), Fehér (73.), illetve Szurok (52.).
Őri Gábor:  - Lehet, hogy nem vagyunk még érettek erre az osztályra, de a játékvezetői hármas még kevésbé. Nyerhető meccs volt, lett volna esélyünk, de a nagyon véleményes ítéleteik nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy egy nálunk is gyengébb csapattól öt góllal kikapjunk.

MTE 1904-Sárvár FC 2-0 (1-0). - Mosonmagyaróvár, 200 néző, vezette
: Szepesi.
Sárvár: Osvald Márkó - Szabó, Varga, Horváth L., Gosztolya - Sümeghy, Németh Z. (Fehér), Likaj (Horváth A.), Fülöp (Balassa) - Sinka, Osvald Márió. Edző: Németh József.
A közepes színvonalú mérkőzésen egy jobb oldali védelmi hibából kapott gól megzavarta a vendégcsapatot. A második félidő elején úgy tűnt, hogy rendezte sorait a sárvári alakulat  ha gólt nem is szerzett, húsz percig fölényben játszott. Ám a 65. perctől kapkodóvá, szervezetlenné vált a vasiak játéka, nem úgy hajtottak, ahogy kellett volna, így Mosonmagyaróváron hagyták a bajnoki pontokat. - Gólszerzők:  Dankó (27.), Nagy R. (91.).
Németh József: -  A győzelmet jobban akaró hazai csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

A Celldömölki VSE-Büki TK (0-1) találkozót pénteken játszották.

A 13. forduló további eredményei:  Balatonfüred-Pápa II. 0-1, ZTE II.-Soproni VSE 1-2, Lipót-Hévíz 3-0, Csorna-Badacsonytomaj-Tapolca 1-0.