2010.11.03. 18:54

Nem született gól a Ligakupában: FTC-Szombathelyi Haladás 0:0

A Ligakupa második fordulójában a Szombathelyi Haladás 0:0-s döntetetlent játszott az FTC vendégeként az Albert-stadionban.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

FTC-Szombathelyi Haladás 0:0. - Budapest, Albert-stadion, 500 néző, vezette: Radványi.

FTC: Mester - Stockley, Vattai, Fülöp - Fitos, Gárdos (Vass, 71. perc), Bölcsföldi (Veron, 59. perc), Jakimovski (Nagy, 76.perc) - Abdi (Labrado, 76. perc), Pölöskei, Morales (Danquah, 42. perc).

Haladás: Mursits - Csontos (Gyurján, 61. perc), Rajos (Szvoboda, a szünetben), Lengyel, Devecseri - Rácz (Hanzl, 90. perc), Obric (Iszlai, 70. perc), Lattenstein (Szakály, 61. perc), Tóth P. - Fodrek, Simon A.

Az első félidőben kimondottan jól futballozott a Haladás, és bár Mursitsnak akadt  védenivalója, a másik oldalon Mestert is próbára tették a vasiak.  Az első negyvenöt perc összeségében a szombathelyieké volt, akár több góllal is vezethettek volna Fodrekék. A szünetben cserélni kényszerült Aczél Zoltán: a sérült Rajost Szvoboda váltotta. A fordulást követően kissé pontatlanná vált a Haladás játéka, a Ferencváros meddő mezőnyfölényt harcolt ki. A hajrára ismét felpörögtek a vendégek,ám komoly gólhelyzetet - a hazaiakhoz hasonlóan - nem tudtak kialakítani.

A z első félidőben nyújtott teljesítménye alapján a Haladás közelebb állt a győzelemhez.

Aczél Zoltán: - Az első félidő a miénk volt, több helyzetet is kialakítottunk, de a második játékrészt a Fradi uralta. Kipróbáltam sok felnőtt játékosomat, több fiatalnak adtam lehetőséget, tehát hasznos volt a meccs

A csoport állása: 1. Szombathelyi Haladás 4 pont/2 mérkőzés, 2. Ferencváros 2/2, 3. Lombard Pápa 1/2

D csoport:
BFC Siófok-Kaposvári Rákóczi 1-1 (1-0)
A csoport állása: 1. BFC Siófok 4 pont/2 mérkőzés, 2. Kaposvári Rákóczi 2/2, 3. Újpest FC 1/2

A csoport:
Szolnoki MÁV FC - Kecskeméti TE-ERECO 1-1 (0-0)
 A csoport állása: 1. Kecskeméti TE-ERECO 4 pont/2 mérkőzés (3-2), 2. Szolnoki MÁV FC 4/2 (2-1), 3. Budapest Honvéd 0/2

B csoport:
Paksi FC-Vasas 2-0 (1-0)
A csoport állása: 1. Vasas 3 pont/2 mérkőzés (4-3), Paksi FC 3/2 (4-4), 3. MTK Budapest 3/2 (5-6)