2010.11.19. 03:27

Ülőpöplabda: ezüstös Sprint SC

Az ülőröplabda-bajnokság zárófordulójában a Sprint SC - három győzelemmel és egy vereséggel - megőrizte második helyét. A bajnoki ezüst a szombathelyi csapat eddigi legjobb eredménye.

Sprint SC-Feniks Kikinda 3:1 (18, -23, 22, 16). - A bajnokság szerb vendégcsapata eléggé megnehezítette a szombathelyiek dolgát. A negyedik szettben azonban már koncentráltabbak voltak a szombathelyiek.

Sprint SC-Csakazért SE 3:0 (19, 12, 20). - A tartalékosan érkező szegediek legyőzése nem okozott problémát.

Sprint SC-Mozdulj SE 3:2 (-15, -13, 17, 23, 14). - Az ezüstéremről döntő mérkőzés nem indult jól a vasiak számára, gyenge nyitásfogadásuk miatt nem tudtak keményen támadni, s ezt az első két szettben a váciak könyörtelenül ki is használták (15-25, 13-25). A harmadik játszmában a cserék lendületet adtak a szombathelyieknek, s bele tudtak kapaszkodni az utolsó szalmaszálba (25-17). Parádés labdamenetek jellemezték a negyedik játékrészt. A minden csapatrészében kiemelkedően teljesítő Sprint végig tartotta egy-kétpontos előnyét (26-24). Óriási izgalmakat hozott a döntő szett. A szombathelyiek egymást múlták felül, a végjátékban higgadtabbak voltak és jobban is taktikáztak, így a szezonban másodszor is legyőzték a váciakat (16:14). A bajnoki ezüsttel fennállása legjobb eredményét érte el a Sprint SC.

Piremon SE-Sprint SC 3:0 (18, 17, 15). - A tét nélküli mérkőzésen a papírforma érvényesült, negyedik meccsén már nem tanúsított túl nagy ellenállást a vasi gárda.

Az ezüstérmes csapat tagjai: Laki Sándor, Dominek György, Sipos Zoltán, Laki Klaudia, Bíró Péter, Gőczi Roland, Schützenhoffer Antal, Kovács József, Döbröntey István.