2010.12.16. 03:29

Röplabda: könnyen nyert az éllovas Vasi Sport Akadémia

Nagy fölénnyel bizonyult jobbnak a Vasi Sport Akadémia a SZoESE-nél az NB II. nyugati csoportjának helyi rangadóján. A Haladás megszerezte első szettgyőzelmét.

VSA: Németh, WLASSITS, Mikos, Simon, Tarlaczné, Mészáros. Csere: Sipos (liberó), KOLTAYNÉ, Varga, Gácsi. Edző: Mucsi Péter.

SZoESE: Koronczai, Berta, Tóth, Szanyi, Horváth, Kenesei. Csere: Molnár. Edző: Lajkó György.

Nagyon felpörögve kezdett a csoport éllovasa az ötödik helyen álló, mindössze hét játékossal érkező SZoESE ellen (6-0), a hazaiak a játék minden elemében ellenfelük fölé nőttek. Később elkényelmesedő játékkal és nyitásrontásokkal magukra húzták az egyetemistákat, akik jó mezőnyvédekezéssel és kiszámíthatatlan megoldásokkal majdnem ki is egyenlítettek (19-18). De innen összekapta magát a VSA, és könnyen, egyértelműen nyerte a szettet (25-19). A második játékrészben egyáltalán nem késztette valamirevaló erőbedobásra a SZoESE a hazai csapatot (25-14). A harmadik játszma kezdetén egy pillanatig még vezettek is a vendégek (2-3), de rögvest visszavették az irányítást az akadémisták, és fokozatosa elhúzva nagy különbséggel nyertek (25-13).

Mucsi Péter: - A kötelező győzelmek a legnehezebbek. Jól kezdtünk, aztán belealudtunk a mérkőzésbe. A csapatom ma annyit adott ki magából, amennyi a győzelemhez kellett.

Lajkó György: - Ma nem voltunk a helyzet magaslatán. Úgy tűnik, nem is leszünk. A sok sérülés miatt szétesik a csapatunk.

Győri Dózsa-Haladás VSE 3:1 (-21, 13, 14, 17). - Győr, NB II-es női mérkőzés.

HVSE: Laki, Marics, Solt, Sipos, Tuboly, WERKMAN. Csere: Wágner (liberó), Szabó, Sákovics, Virág. Játékos-edző: Laki Klaudia.

A szombathelyieknek munkahelyi elfoglaltságuk miatt nélkülözniük kellett Szárnyast és Majornét, illetve a beteg Bencsicset. A lelkesen kezdő Haladás okos ejtésekkel, Werkman centertámadásaival és Solt sáncaival begyűjtötte az elmúlt két év első szettgyőzelmét (21-25). A második játékrészben figyelmetlenségük miatt kerültek hátrányba a vasiak, a cserék és időkérések sem segítettek (25-13). A harmadik szettben szerephez jutottak a cserejátékosok is, de a helyezkedési gondok miatt megint könnyű dolga volt a hazaiaknak (25-14). A folytatásban ismét a jobbik arcát mutatta a HVSE, Tuboly ejtéseivel tartotta a lépést, ám a hosszú labdameneteket elvesztette, és nyitásrontások is a győrieket segítették (25-17).