2011.01.26. 19:11

Nem sikerült kiszenvedni: kiesett a Magyar Kupából a Körmend (76:71) - nyilatkozatokkal frissítve

A végig alacsony színvonalú mérkőzésen egyedül az utolsó perc tartogatott izgalmakat, két megfelelő pillanatban dobott pécsi tripla azonban eldöntötte a továbbjutást. Szrecsko Szekulovics csapata kiejtette a Rába-parti csapatot.

Vas Népe

MJUS-Fortress Körmend – Pécsi VSK-Pannonpower 76-71 (18-21, 23-16, 17-16, 18-18).
Körmend, 1700 néző, kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntő, 2. mérkőzés, vezette:
Pálla, Török, Németh Cs.

Körmend: Ruják 5/3, Németh 6/6, Ferencz 7/3, BELL 15/3, DIES 22.
Csere: Moore 12, Boldizsár 4, Hegedűs 5/3, Fodor G. -, Dávid -.
Edző: Sabáli Balázs.

Pécs: GLAVINIC 14/6, EL-AMIN 21/9, Hosszú -, Tóth N. 9/3, EGEMONYE 17.
Csere: Kovács P. -, Eilingsfeld 6, Szőke 1, dr. Deák -, Lepsényi 1, Kiss K. 2.
Edző: Szrecsko Szekulovics.

1. negyed

1. perc: A vendégek szerezték meg az első támadás jogát. Ferencz labdát szerzett, mielőtt kosárig jutottak volna a pécsiek, azonban a hazai kezekben sem volt eléggé biztonságban a labda. El-Amin tripla: 0:3

2. perc: Dies rutinosan faultot harcolt ki pécsi toronnyal, Egemonyével szemben. Büntetőit bedobta (2:3). Ferencz kosarával már a hazaiak vezettek (4:3), azonban Egemonye fordított: 4:5

3. perc: Ismét Ferencz keze sült el, majd Bell is megkezdte a pontgyártást: 9:5

4. perc: Glavinic szépített (9:7), majd Dies harcolt ki 2+1-et: 12:7

5. perc: Moore a pályán. Egemonye jutott büntetőkhöz (12:8). Hosszúra nyúlt, pont nélkül zárt körmendi támadás után Egemonye zsákolt: 12:10

6. perc: Tóth Norbert jött, látott, majd betört. Sabáli Balázs időt kért: 12:12

7. perc: Bell elvesztette, visszalopta, majd újra elvesztette a labdát. Egemonye pedig megszerezte hetedik pontját: 12:14

8. perc: Bell a palánk alól egyenlít (14:14). Hegedűs a pályán. Egemonye keze vérzik, lecserélték. El-Alamin középtávolijával: 14:16

9. perc: Boldizsár egálra hozza a mérkőzést, újabb időkérés: 16:16

10. perc: El-Amin újabb triplájával továbbra is a pécsiek lehetnek nyugodtabbak (16:19), Boldizsár büntetőzhetett (18:19). El-Amin szépen játszott az idővel, a labdával és az ellenfele idegeivel, az utolsó pillanatban, éppen jókor tört be, s szerzett ziccerkosarat: 18:21

2. negyed

11. perc: Boldizsárnak ötött oda dobás közben Szőke, így büntetőkből próbálkozhatott a hazai játékos, hiába (18:21). El-Amin el-emében, tempóból: 18:23

12. perc: Eilingsfeld könnyű kosarat szerzett, majd Moore válaszolt: 20:25

13. perc: A hazai közönség elégedetlen, kimondhatjuk: joggal. Szőke büntetőivel a továbbjutást tekintve 13 pontos hátrányban a hazai gárda: 20:26

14. perc: Hegedűs tisztán dobhatott triplát (23:26). Egemonye újra a pályán, Bell róla dobott két pontot: 25:26

15. perc: Hegedűs zsákolása után Szrecsko Szekulovics időt kért (27:26). Eilingsfeld kosara szerencsésen, de a gyűrűben landolt. Dies a túloldalon majdnem letépte a palánkot a helyéről: 29:28

16. perc: Ez a körmendi zsákolások ideje, Egemonye pontjait követően ezúttal Bell húzta be: 31:30

17. perc: El-Amin, majd Eilingsfeld konnyű kosarai után újra időt kértek a hazaiak (31:34). Kovács ütött oda Dies-nak zsákolás közben, 2+1 pontjával egynelített: 34:34

18. perc: Ruják triplájával már csak négy pont a továbbjutásig: 37:34

19. perc: Dies révén tovább már öt ponttal vezetnek a piros-feketék, két kihagyott pécsi büntető után 39:34

20. perc: Ferencz Csaba is büntetőzhetett, lemásolta Egemonyét. Tóth triplájával felzárkózott a Pécs. Hegedűs kísérlete rövid, Dies dudaszóval diszített palánkos dobásával: 41:37

Félidei statisztika:

Dobószázalék (2 pontos): 68%, illetve 62%.

Dobószázalék (3 pontos): 38%, illetve 38%.

Dobószázalék (büntető): 60%, ill. 50%.

Lepattanó: 11, ill. 13.

Gólpassz: 10, ill.7.

Szerzett/Eladott labda: 8/6, ill. 8/7.

VAL: 52, ill. 42.

Legjobb pontszerzők: Dies 14, Bell 8, illetve El-Amin 14/6, Egemonye 9.

3. negyed

21. perc: Bohózatba illő jelenetek a pályán, egyelőre pontok nélkül. Dies nagy nehezen bepöccintette a lasztit: 43:37

22. perc: Dies ütött oda Egemonyénak, büntetőkkel kísérletezhetett: 43:39

23. perc: Moore harcolt ki személyi hibát. Az oldalbedobás után triplakísérlete kimaradt. Dies látványos szenvedését a bírók büntetőkkel honorálták, az elszenvedő ezúttal Egemonye: 44:39

24. perc: Bell triplája ült, Egemonye zsákolt, majd Dies ziccert dobott: 49:43

25. perc: Glavinic triplájával újra ellenfele nyakán a Pécs: 49:46

26. perc: Rujáknak a gyűrűre törve ütöttek oda, büntetője kimaradt: 51:46

27. perc: Glavinic büntetőzhetett (51:48), majd Dies kezéből Lepsényi könnyedén ütötte ki a játékszert. Sabáli Balázs időt kért. Roppant gyenge a mérkőzés, nem csak a kosár kevés, de a szép megmozdulás is ritka. Ferencz büntetőzhetett: 53:48

28. perc: Ferencz lökte meg Glavinicet, utóbbi a büntetővonalról dobhatott (53:50). Németh triplájával újra éles a meccs (56:50), Lepsényi büntetőivel: 56:51

29. perc: Szrecsko Szekulovics időt kért. Moore egy testcsellel alaposan átverte El-Amint, a kosárszerzésben azonban Lepsényi megakadályozta - szabálytalanul, így büntetők következtek (58:51). Moore feleslegesen eresztette el tripláját már a támadás elején, kimaradt: 58:51

30. perc: Egymást alulmúló támadások mindkét oldalon továbbra is. Kiss Kornál utolsó pillanatban dobta el távolról, két pontot hozott: 58:53

4. negyed

31. perc: Továbbra is folytatódik a szenvedés Körmenden: játékosok, bírók, szurkolók egyaránt osztoznak benne. El-Amin ziccerével: 58:55

32. perc: Sorra kihagyott dobások, játék nélküli támadások tömkelege. Moore kosara után Szekulovics nem bírja nézni, inkább időt kér: 60:55

33. perc: Moore büntetője után Boldizsár dolgozik keményen, egy pécsi a földön, sípszó nincs. Moore-ban maradt egyedül valami, ziccerével: 63:55

34. perc: Egemonye kétszer is a palánk alól volt eredményes (63:59). Bell labdája kipattant, Moore a túloldalon lepattanót szerzett: 63:59

35. perc: Bell szerzett újabb kosarat, ezzel már csak egyetlen pont a különbség a továbbjutáshoz. Pankráció a pályán, Egemonye cserét kér.

36. perc: Tóth büntetőivel a vendégel állnak továbbjutásra (65:61). Moore kosarával: 67:61

37. perc: Moore betört, ketten faultolták, a sípszó elmaradt, azonban a labdát megszerző Dies a gyűrűbe húzta a labdát: 69:61

38. perc: Németh triplájával már bőven továbbjutásra áll a hazai gárda, kérdés, kitart -e még két percet: 72:61

39. perc: Tóth dupla (72:63), majd Bell válasza (74:63). Glavinic pontjaival jönne fel a Pécs: 74:65

40. perc: Játszik a Körmend: leginkább a szurkolók idegeivel, kilenc pontos, a továbbjutásban két pontos előnynél eladják a labdát. Sabáli időkérése és 44 másodpercnyi izgalom van még hátra. Moore faultolta El-Amint. Bell labdát szerzett, Moore büntetőzhetett (75:65). Tíz másodperccel a vége előtt El-Amin bevágott egy triplát, ezzel egál. Ha így marad (75:68), hosszabbítás lesz, addig azonban még egy időkérés. Dies nyolccal a vége előtt büntetőzött, félsikerrel (76:68). Glavinic egy másodperccel a vége előtt triplát dobott, ezzel eldőlt a továbbjutás: 76:71

A mérkőzés utáni nyilatkozatok:

Sabáli Balázs: - Rég voltunk ennél szomorúbbak győztes meccs után. Három hete valami megtört a csapatban, jó lenne megtalálni, miért van feszültség a játékosok között. Nem kaptunk sok pontot, de mindig volt lehetősége a Pécsnek, hogy partiban maradjon.

Szrecsko Szekulovics: - Nehéz meccs volt, de végig nagyon koncrentráltunk és kézben tartottuk az eredményt. Jól védekeztünk és lassítottuk a játékot is.