2011.01.12. 17:55

Újabb Falco-vereség, ezúttal az Albacomp ellen kaptak ki Kálmánék (81:85) - képgalériával frissítve

Nem sikerült a bravúr: hazai pályán bukta el a második helyezett Albacomp elleni mérkőzését a Falco-SZOVA KC csapata. Hosszú ideig nyílt csata zajlott a pályán, azonban a harmadik negyed végére elfogyott a hazaiak lendülete, ami végzetesnek bizonyult.

Vas Népe

Falco SZOVA KC-Szombathely - Albacomp 81:85 (17:18, 20:14, 25:32, 19:21)
Szombathely, 1600 néző. Vezette: Ádám, Király, Török R.

Falco: KÁLMÁN 28/6, DOYNE 22/3, Pankár 5, Gosa 12/6, Aliakszejev 7.
Csere: Borszéki 3/3, Hajmásy 4, Harazin, Simon L.
Edző: Nikola Lazics

Albacomp: SIMON B. 16/3, HANGA 20/18, Crocker 6, Hollis, JONES 21.
Csere: Bódi 7/6, Kertész 5/3, Keller Á. 5, Madár 5/3.
Edző: Dzunics Braniszlav

1. negyed

1. perc: A Falco vezethette az első támadást, Kálmán-tempó középtávolról (2:0), Jones 2+1-gyel válaszolt: 2:3

2. perc: Gosa betört, első szándékból azonban nem sikerült pontot szereznie, Alekszejev lepattanóból: 4:3

3. perc: Kálmán rohant végig egyedül, Simon faultolta, kosár jó, plusz büntető (7:3), Crocker pontjaival továbbra is a Falco nyakán az Albacomp, majd Alekszejev ziccerével: 9:5

4. perc: Triplára dupla a válasz (12:7), Doyne labdaszerzését követően triplát tévesztett, Hanga kísérlete is kimarad.

5. perc: Hollis is tévesztett, a kosárcsendet Kálmánék sem törték meg.

6. perc: Doyne hárompontosát ováció, majd időkérés fogadta: 15:7

7. perc: Jones ziccert hagyott ki. Borszéki támadólepattanót szerzett, Gosa azonban kihagyta távolról. Kevés kosár esik, bár láthatóan küzdenek a felek - néha önmagukkal.

8. perc: Jones pontjaival zárkózik a fehérvári csapat (15:9), Gosa megint kihagyta. Pankár helyett Hajmásy a pályán. Bódi büntetőzhetett: 15:10

9. perc: Hanga adta fel Jones-nak alley-upra, látványos kosár, bár ugyanúgy csak két pontot ér, mint túloldalon Doyne ziccere: 17:12

10. perc: Kertész pontjaival már csak triplányi a távolság (17:14), ami az újabb elszórakozott hazai támadás miatt el is tűnhet. Jones állhatott a büntetővonalra (17:15), az utolsó hazai támadást sportszerűtlen hiba szakította meg (Doyne-t lökték fel), a sípszó azonban elmaradt, a vendégek a dudaszó pillanatában eleresztett Kertész-trojkával fordítottak a szünetre: 17:18

2. negyed

11. perc: Hollis ellen fújtak lépéshibát, így a Falco támadhatott, Alekszejev addig próbálkozott, amíg valaki oda nem ütött neki, büntetőiből egyet értékesítve egálra hozta csapatát: 18:18

12. perc: Doyne középtávolijával 7 pontnál jár (20:18). Hanga ellen fújtak faultot, majdnem technikait kapott, úgy reklamált. Kálmán pontjaival lépéselőnyben a Falco. A hangulat paprikás, Dzunics időt kért: 23:18

13. perc: Hanga Ádám triplájával kapszkodik a vendég csapat (23:21), Alekszejev középtávolija épphogy, de kimaradt. Keller büntetőzhetett: 23:22

14. perc: Kálmán triplája után Crocker kapott technikait. A szombathelyi csapatkapitány pontokra váltotta a büntetőket (27:22). Doyne emberéről dobott újabb két pontot: 29:22

15. perc: Gosa keze rövidnek bizonyult: Hanga simán dobta róla hárompontosát (29:25), Hajmásy a sarokból tévesztett.

16. perc: Borszéki egy dobócsellel ugyan elküldte védőjét, második szándélból azonban tévesztett, a hármas kimaradt. Kálmán-tempó: 31:25

17. perc: Messziről hallani lehetett a kezek csattanását, a sípszót már kevésbé, Doyne így csak 2 pontot szerzett (33:25). A túloldalon Jones zsákolt, majd Nikola Lazics kért időt: 33:27

18. perc: Madár tiszta dobóhelyzetben, középtávolija ennek megfelelően a gyűrűben landolt: 33:29

19. perc: A közönség némán állva tapsol Horváth Zoltánra emlékezve, közben Kálmán két büntetőt értékesített: 35:29

20. perc: Madár hárompontosával zárkózik fel a negyed végére a fehérvári csapat (35:32), majd Hajmásy duplája zárta az első félidőt: 37:32

Félidei statisztika:

Dobószázalék (mezőny): 45%, illetve 33%.

Dobószázalék (2 pontos): 52%, illetve 30%.

Dobószázalék (3 pontos): 25%, illetve 44%.

Dobószázalék (büntető): 88%, illetve 57%.

Lepattanó: 22, illetve 18.

Gólpassz: 5, illetve 4.

Szerzett/eladott labda: 2/7, illetve 3/4.

IBM-mutató: 46, illetve 21.

Legjobb pontszerzők: Kálmán 16, Doyne 11/3, illetve Jones 12, Hanga 6/6.

3. negyed

21. perc: Alekszejev távolról úgy bevágta, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne (39:32). Simon hárompontosból szerzett pontokat, majd Doyne állt a büntetővonalhoz: 40:35

22. perc: Jones zsákolt nagyot, ezzel újra a Falco nyakán a kék mezes csapat (40:37). Az amerikai ismétli önmagát: 40:39

23. perc: Pankár 2+1 pontját követően Jones harcolt ki személyi hibát, büntetői után: 43:40

24. perc: Kálmán hárompontosára Simon válaszolt ziccerrel: 46:42

25. perc: Jones ellen támadó, Pankárt lökte fel. Doyne-t a gyűrű közeléből "szedték le", a kosár kimaradt, büntetőkből pótolt az amerikai: 48:42

26. perc: Simon játszotta be az üresen pattogó Kellernek, aki zsákolásával 4 pontra "hozta fel" csapatát: 48:44. Simon büntetőivel tovább csökkent a Falco előnye (48:46), Kálmán azonban gondoskodik az állandó hazai pontszerzésről: 51:46

27. perc: Keller harcol ki büntetőket, a pontok azonban elmaradtak. Hanga távolról talált be: 51:49

28. perc: A Kálmán-Gosa összjáték eredménye egy hatalmas zsákolás, és újabb két pont (53:49). Bódi és Gosa is triplát hintett: 56:52

29. perc: Keller ziccert dobott (56:54), Kálmán pedig újabb büntetőket (58:54). Hanga Ádám keze újra elsült, újra három pontot érve el: 58:57

30. perc: Gosa büntetőzhetett (60:57). Hanga percei folytatódnak, ezúttal kettő pontot szerzett. Újabb büntetők után a Fehérvárnál az előny (60:61), amit Bódi triplával erősít meg (60:64). Hajmásy duplája zárja a harmadik negyedet: 62:64

4. negyed

31. perc: Simon tört be védői között, sima ziccert szerezve. Gyors vendég kosarak: Keller Doyne-t fellökve zsákolt, majd egy azonnal eladott labda miatt Hanga szerzett triplát. Hazai időkérés: 62:69

32. perc: Újabb Hanga-kosár, már tíz pont a különbség. Nagy a baj: elrontott hazai támadás, gyors letámadás, Simon kosarával: 62:74

33. perc: Kálmán büntetőket harcolt ki (64:74). Simonnak ütött oda Pankár Tibor, az irányító büntetőivel: 64:76

34. perc: Doyne, majd Jones szerzett kosarakat: 66:78

35. perc: Kálmán középtávolijával zárkózik a Falco (68:78), majd Alekszejev téveszt messziről. Újra Simon-kosár: 68:80

36. perc: Hanga lépésgyanús csele után Simon játszotta be Jones-nak, az amerikai center látványos zsákolását követően Nikola Lazics időt kért: 68:82

37. perc: Túljátszott, dobóhelyzet nélküli hazai támadás után egy meglehetősen rövidre szabott vendég akció, szintén pontok nélkül. Borszéki üresen állva hagyta ki triplakísérletét.

38. perc: Doyne a palánk alá táncolt, s ha már ott járt, ziccert dobott: 70:82

39. perc: Újabb Doyne-pontok, Dzunics időt kért (72:82). A Falco gyors letámadását a Gosa ellen befújt támadóhiba akadályozta meg.

40. perc: Borszéki triplájával kezdődik az utolsó perc (75:82), majd Doyne duplájával már-már visszatérhetnének a hazai remények (77:82), azonban már kevesebb, mint 20 másodperc van hátra. Időkérés. A büntetődobások hosszú másodpercei következnek, Simon kezdi a sort (77:84). Pankár távolról talált be, dobása azonban csak kettőt ért (79:84). Újra Simon-büntik (79:85). Gosa pontjai zárták a mérkőzést: 81:85

Dzunics Braniszlav: - A második félidőben feljavult a védekezésünk, ezután támadásban is egyre jobban teljesítettünk. A második félidei teljesítményünk alapján megérdemelten nyertünk.

A mérkőzésen készült képgalériánkat megtekintheti a fotókra, vagy ide kattintva!