Sport

2011.02.16. 10:29

Európa-liga: Dzsudzsák a Lille, Juhász az Ajax ellen

Négy magyar érdekeltségű csapat szerepel a labdarúgó Európa Liga legjobb 32 együttese között, s a nyolcaddöntőbe kerülésért kiírt első kieséses körben szinte valamennyiükre nehéz feladat vár.

MTI

Dzsudzsák Balázs PSV Eindhovenje a francia listavezetővel, a Lille-lel csap össze, s a csütörtöki első mérkőzést idegenben vívja meg a magyar válogatott szélső és holland bajnokság élén álló csapata. A párharc kimenetelét ugyan nem befolyásolja, ám mindenképpen külön pikantériát adhat a két meccsnek Dzsudzsák számára, hogy a Lille volt januárban a legkomolyabb kérője.

A Juhász Rolandot foglalkoztató belga Anderlecht a holland Ajax Amsterdammal került össze, s a helyzetét némileg nehezíti, hogy az első meccset játssza hazai pályán.

Míg a PSV-Lille és az Anderlecht-Ajax találkozók esetében nehéz egyértelmű esélyest megnevezni, Huszti Szabolcs gárdája, az orosz Zenit mindenképpen favorit a svájci Young Boysszal szemben. A magyar középpályást ritkán szerepeltető orosz bajnokot nem csupán a 16 közé kerülésre tartják képesnek a szakemberek, de akár arra is, hogy a sorozat végéig is elmeneteljen.

Husztiékkal ellentétben Hajnal Tamás új csapata, a VfB Stuttgart esélytelenebbnek nevezhető riválisánál, a portugál Benficánál. Elsősorban azért, mert a válogatott irányítót a Dortmundtól január végén kölcsön vett stuttgartiak energiáit valószínűleg sokkal inkább a német bajnokság köti le a második számú európai kupasorozattal szemben. A VfB ugyanis az utolsó előtti, azaz a biztos kiesést jelentő 17. helyen áll a Bundesligában, s négy pont a hátránya a 16. Kaiserslautern mögött.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!