2011.04.29. 02:28

Röplabda: Akadémia-győzelem az utolsó hazai meccsen

Az NB II-es női röplabda-bajnokság utolsó előtti fordulójában nyert a Vasi Sport Akadémia, kikapott a SZoESE.

VSA: NÉMETH, Koltayné, KISS, Simon, Náray, Wlassits. Csere: Sipos (liberó), Varga, Tarlaczné. Edző: Mucsi Péter.

Tét nélküli meccset vívott utolsó hazai bajnokiján a VSA a győriek ellen. Felszabadultan, jó támadásokkal, látványos mezőnyvédekezéssel kezdtek a csapatok. Németh jó nyitásaival rázták le ellenfelüket a szombathelyiek (19-12), s biztosan nyerték az első játszmát (25-18). Élvezetes, kiegyenlített játékot hozott a következő szett, amit 21-21 után Tarlaczné, majd Kiss nyitásai zártak le (25-22). A mérkőzést új szerkezetben folytató VSA nagyobb ütőerejével a harmadik játékrészt is irányította, ám a finisben egyenlítettek a lelkes vendégek (23-23), és szépítettek is (23-25). A záróetapot is más felállásban játszották a vasiak, de magabiztosan nyerték meg (25-20).

PTE-PEAC-Szombathelyi Egyetemi SE 3:0 (24, 20, 20). - Pécs, 50 néző, vezette: Jáger, Mihály.

SZoESE: Koronczai, Tóth, Horváth, POÓRNÉ, Tischler, KELE. Csere: Simon (liberó), Szanyi. Edző: Lajkó György.

A hosszú utazás után jól kezdtek az egyetemisták, sokáig 2-3 ponttal vezettek (19-22). De a finisben nem bírtak a pécsiek nyitásaival, és elbukták a szettet (26-24). A második játszmában próbálta rendezni sorait a SZoESE, de nem nagyon tudott javítani a hibákon. Kele és Poórné jóvoltából sikerült felzárkózni, de a csapatjáték nem emlékeztetett az utóbbi időben megszokottra (25-20). A harmadik játékrészben is egyoldalú maradt a játék. Horváth nyitásaival valamelyest közelített a vendégcsapat, de szép sorozatát nem tudta folytatni, elbukták utolsó bajnokijukat (25-20).

A Haladás VSE szabadnapos volt. A bajnokságból már csak egy forduló van hátra - május 7-8-án -, a Haladás a bajnok Tatabányát fogadja, a VSA a Sümeghez látogat.

1. Tatabánya 17 17 0 51- 7 34
2. Vasi Sport A. 17 13 4 41- 15 30