Sport

2011.04.14. 02:29

Sportiskolás sikerek: két fődíjat is hazahoztak a szombathelyiek

Két fődíjat is hazahozhattak a szombathelyiek a Sportiskolák Országos Szövetségének díjkiosztójáról. Kategóriájában nyert a Szombathelyi Sportközpont és Sportiskola Nonprofit Kft., valamint a Zrínyi Ilona Általános Iskola is. Egyéni díjat kapott Jelencsics Dorina tornász.

Horváth Erika

A SIOSZ másodszor írt ki pályázatot az előző év legjobb sportiskolája címre - négy kategóriában (egyesületi típusú 500 fő feletti, 500 fő alatti, illetve közoktatási típusú általános és középiskolák). Összesen 33 pályázat érkezett (az egyéni és csapateredmények mellett a jó tanulók-jó sportolók száma is nyomott a latba) - két kategóriában is szombathelyi győztest hirdettek. Magyarország legjobb egyesületi típusú 500 fő alatti sportiskolája 2010-ben a Szombathelyi Sportközpont és Sportiskola Nonprofit Kft. lett, míg a legjobb közoktatási típusú általános iskola - akárcsak 2009-ben - a szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola. További siker, hogy bekerült a 13 egyéni díjazott közé - mint a tavalyi év legjobb sportiskolás tornásza -a mesterfokú bajnok, és junior Eb-n is remeklő Jelencsics Dorina.

- Hosszú út van mögöttünk, 1998-ben öt szakosztállyal, 180 sportiskolással indultunk, ma 11 szakosztályunk van 493 versenyzővel - kezdte Rácz Gábor, a sportiskola szakmai vezetője, aki a tornaszakosztályban edzősködik is. - Büszke vagyok az elmúlt 12 évre. Azt tanultam apámtól, hogy az igazi hadvezér az, aki azt mondja, utánam, és nem azt, hogy előre. Ennek fényében szerveztem a sportiskolát, és sikerült is olyan megszállott edzői gárdát összehozni, akik a saját sportágukért mindent megtesznek. Szisztematikusan építkezve kis lépésekkel haladtunk. Voltak nehéz időszakok, de szerencsére nem veszítettünk a lendületből, mert bármilyen politikai váltás is jött, az önkormányzat mindvégig mellettünk állt. Az eredményes élsporthoz nem elég a napi egy edzés. Hogy ezt sikerült bővíteni, abban kitüntetett szerepe van a Zrínyi iskolának. Próbáltuk a legtehetségesebbeket oda irányítani. Nem minden sportágban sikerült, de a tornában például igen.

- Jelencsics Dorina sikere nemcsak a sportiskola, hanem a mi sikerünk is - mondta Nagy Attila, a Zrínyi iskola igazgatója. - Mint ahogy sok sporteredmény is közös. Ebben a pályázatban is sokat számított, hogy nem csak egy-két sportágban vagyunk jók. A tornászok mellett a fiú kosarasok, focisták és a triatlanosok is hoztak az országos diákolimpiáról első helyezést, a többi érmet nem is sorolom. Sokat elárul az iskolánkról, hogy tavaly a 670 tanulónkból 106-an, tehát minden hatodik gyerek - volt országos döntő résztvevője. A Magyar Diáksport Szövetség 1-8. helyezéseket összesítő rangsorában ötödikek lettünk. A tanulás és élsport harmóniájára törekszünk. Rugalmas órarenddel segítjük, hogy az élsportra készülők egy héten legalább kétszer délelőtt is edzhessenek - jelenleg már 12 sportágban (lány torna, fiú labdarúgás, fiú és lány kosárlabda, röplabda, birkózás, duatlon-triatlon, úszás, atlétika, lovaglás, aerobik és lány kézilabda). A délelőtti edzések egy részét a saját kollégáink, a többit a sportegyesületi edzők oldják meg. Nemcsak a sportiskolával, a többi egyesülettel is jó a kapcsolatunk.

A SIOSZ másodszor írt ki pályázatot az előző év legjobb sportiskolája címre - négy kategóriában (egyesületi típusú 500 fő feletti, 500 fő alatti, illetve közoktatási típusú általános és középiskolák). Összesen 33 pályázat érkezett (az egyéni és csapateredmények mellett a jó tanulók-jó sportolók száma is nyomott a latba) - két kategóriában is szombathelyi győztest hirdettek. Magyarország legjobb egyesületi típusú 500 fő alatti sportiskolája 2010-ben a Szombathelyi Sportközpont és Sportiskola Nonprofit Kft. lett, míg a legjobb közoktatási típusú általános iskola - akárcsak 2009-ben - a szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola. További siker, hogy bekerült a 13 egyéni díjazott közé - mint a tavalyi év legjobb sportiskolás tornásza -a mesterfokú bajnok, és junior Eb-n is remeklő Jelencsics Dorina.

- Hosszú út van mögöttünk, 1998-ben öt szakosztállyal, 180 sportiskolással indultunk, ma 11 szakosztályunk van 493 versenyzővel - kezdte Rácz Gábor, a sportiskola szakmai vezetője, aki a tornaszakosztályban edzősködik is. - Büszke vagyok az elmúlt 12 évre. Azt tanultam apámtól, hogy az igazi hadvezér az, aki azt mondja, utánam, és nem azt, hogy előre. Ennek fényében szerveztem a sportiskolát, és sikerült is olyan megszállott edzői gárdát összehozni, akik a saját sportágukért mindent megtesznek. Szisztematikusan építkezve kis lépésekkel haladtunk. Voltak nehéz időszakok, de szerencsére nem veszítettünk a lendületből, mert bármilyen politikai váltás is jött, az önkormányzat mindvégig mellettünk állt. Az eredményes élsporthoz nem elég a napi egy edzés. Hogy ezt sikerült bővíteni, abban kitüntetett szerepe van a Zrínyi iskolának. Próbáltuk a legtehetségesebbeket oda irányítani. Nem minden sportágban sikerült, de a tornában például igen.

- Jelencsics Dorina sikere nemcsak a sportiskola, hanem a mi sikerünk is - mondta Nagy Attila, a Zrínyi iskola igazgatója. - Mint ahogy sok sporteredmény is közös. Ebben a pályázatban is sokat számított, hogy nem csak egy-két sportágban vagyunk jók. A tornászok mellett a fiú kosarasok, focisták és a triatlanosok is hoztak az országos diákolimpiáról első helyezést, a többi érmet nem is sorolom. Sokat elárul az iskolánkról, hogy tavaly a 670 tanulónkból 106-an, tehát minden hatodik gyerek - volt országos döntő résztvevője. A Magyar Diáksport Szövetség 1-8. helyezéseket összesítő rangsorában ötödikek lettünk. A tanulás és élsport harmóniájára törekszünk. Rugalmas órarenddel segítjük, hogy az élsportra készülők egy héten legalább kétszer délelőtt is edzhessenek - jelenleg már 12 sportágban (lány torna, fiú labdarúgás, fiú és lány kosárlabda, röplabda, birkózás, duatlon-triatlon, úszás, atlétika, lovaglás, aerobik és lány kézilabda). A délelőtti edzések egy részét a saját kollégáink, a többit a sportegyesületi edzők oldják meg. Nemcsak a sportiskolával, a többi egyesülettel is jó a kapcsolatunk.

- Hosszú út van mögöttünk, 1998-ben öt szakosztállyal, 180 sportiskolással indultunk, ma 11 szakosztályunk van 493 versenyzővel - kezdte Rácz Gábor, a sportiskola szakmai vezetője, aki a tornaszakosztályban edzősködik is. - Büszke vagyok az elmúlt 12 évre. Azt tanultam apámtól, hogy az igazi hadvezér az, aki azt mondja, utánam, és nem azt, hogy előre. Ennek fényében szerveztem a sportiskolát, és sikerült is olyan megszállott edzői gárdát összehozni, akik a saját sportágukért mindent megtesznek. Szisztematikusan építkezve kis lépésekkel haladtunk. Voltak nehéz időszakok, de szerencsére nem veszítettünk a lendületből, mert bármilyen politikai váltás is jött, az önkormányzat mindvégig mellettünk állt. Az eredményes élsporthoz nem elég a napi egy edzés. Hogy ezt sikerült bővíteni, abban kitüntetett szerepe van a Zrínyi iskolának. Próbáltuk a legtehetségesebbeket oda irányítani. Nem minden sportágban sikerült, de a tornában például igen.

- Jelencsics Dorina sikere nemcsak a sportiskola, hanem a mi sikerünk is - mondta Nagy Attila, a Zrínyi iskola igazgatója. - Mint ahogy sok sporteredmény is közös. Ebben a pályázatban is sokat számított, hogy nem csak egy-két sportágban vagyunk jók. A tornászok mellett a fiú kosarasok, focisták és a triatlanosok is hoztak az országos diákolimpiáról első helyezést, a többi érmet nem is sorolom. Sokat elárul az iskolánkról, hogy tavaly a 670 tanulónkból 106-an, tehát minden hatodik gyerek - volt országos döntő résztvevője. A Magyar Diáksport Szövetség 1-8. helyezéseket összesítő rangsorában ötödikek lettünk. A tanulás és élsport harmóniájára törekszünk. Rugalmas órarenddel segítjük, hogy az élsportra készülők egy héten legalább kétszer délelőtt is edzhessenek - jelenleg már 12 sportágban (lány torna, fiú labdarúgás, fiú és lány kosárlabda, röplabda, birkózás, duatlon-triatlon, úszás, atlétika, lovaglás, aerobik és lány kézilabda). A délelőtti edzések egy részét a saját kollégáink, a többit a sportegyesületi edzők oldják meg. Nemcsak a sportiskolával, a többi egyesülettel is jó a kapcsolatunk.

- Hosszú út van mögöttünk, 1998-ben öt szakosztállyal, 180 sportiskolással indultunk, ma 11 szakosztályunk van 493 versenyzővel - kezdte Rácz Gábor, a sportiskola szakmai vezetője, aki a tornaszakosztályban edzősködik is. - Büszke vagyok az elmúlt 12 évre. Azt tanultam apámtól, hogy az igazi hadvezér az, aki azt mondja, utánam, és nem azt, hogy előre. Ennek fényében szerveztem a sportiskolát, és sikerült is olyan megszállott edzői gárdát összehozni, akik a saját sportágukért mindent megtesznek. Szisztematikusan építkezve kis lépésekkel haladtunk. Voltak nehéz időszakok, de szerencsére nem veszítettünk a lendületből, mert bármilyen politikai váltás is jött, az önkormányzat mindvégig mellettünk állt. Az eredményes élsporthoz nem elég a napi egy edzés. Hogy ezt sikerült bővíteni, abban kitüntetett szerepe van a Zrínyi iskolának. Próbáltuk a legtehetségesebbeket oda irányítani. Nem minden sportágban sikerült, de a tornában például igen.

- Jelencsics Dorina sikere nemcsak a sportiskola, hanem a mi sikerünk is - mondta Nagy Attila, a Zrínyi iskola igazgatója. - Mint ahogy sok sporteredmény is közös. Ebben a pályázatban is sokat számított, hogy nem csak egy-két sportágban vagyunk jók. A tornászok mellett a fiú kosarasok, focisták és a triatlanosok is hoztak az országos diákolimpiáról első helyezést, a többi érmet nem is sorolom. Sokat elárul az iskolánkról, hogy tavaly a 670 tanulónkból 106-an, tehát minden hatodik gyerek - volt országos döntő résztvevője. A Magyar Diáksport Szövetség 1-8. helyezéseket összesítő rangsorában ötödikek lettünk. A tanulás és élsport harmóniájára törekszünk. Rugalmas órarenddel segítjük, hogy az élsportra készülők egy héten legalább kétszer délelőtt is edzhessenek - jelenleg már 12 sportágban (lány torna, fiú labdarúgás, fiú és lány kosárlabda, röplabda, birkózás, duatlon-triatlon, úszás, atlétika, lovaglás, aerobik és lány kézilabda). A délelőtti edzések egy részét a saját kollégáink, a többit a sportegyesületi edzők oldják meg. Nemcsak a sportiskolával, a többi egyesülettel is jó a kapcsolatunk.

- Jelencsics Dorina sikere nemcsak a sportiskola, hanem a mi sikerünk is - mondta Nagy Attila, a Zrínyi iskola igazgatója. - Mint ahogy sok sporteredmény is közös. Ebben a pályázatban is sokat számított, hogy nem csak egy-két sportágban vagyunk jók. A tornászok mellett a fiú kosarasok, focisták és a triatlanosok is hoztak az országos diákolimpiáról első helyezést, a többi érmet nem is sorolom. Sokat elárul az iskolánkról, hogy tavaly a 670 tanulónkból 106-an, tehát minden hatodik gyerek - volt országos döntő résztvevője. A Magyar Diáksport Szövetség 1-8. helyezéseket összesítő rangsorában ötödikek lettünk. A tanulás és élsport harmóniájára törekszünk. Rugalmas órarenddel segítjük, hogy az élsportra készülők egy héten legalább kétszer délelőtt is edzhessenek - jelenleg már 12 sportágban (lány torna, fiú labdarúgás, fiú és lány kosárlabda, röplabda, birkózás, duatlon-triatlon, úszás, atlétika, lovaglás, aerobik és lány kézilabda). A délelőtti edzések egy részét a saját kollégáink, a többit a sportegyesületi edzők oldják meg. Nemcsak a sportiskolával, a többi egyesülettel is jó a kapcsolatunk.

- Jelencsics Dorina sikere nemcsak a sportiskola, hanem a mi sikerünk is - mondta Nagy Attila, a Zrínyi iskola igazgatója. - Mint ahogy sok sporteredmény is közös. Ebben a pályázatban is sokat számított, hogy nem csak egy-két sportágban vagyunk jók. A tornászok mellett a fiú kosarasok, focisták és a triatlanosok is hoztak az országos diákolimpiáról első helyezést, a többi érmet nem is sorolom. Sokat elárul az iskolánkról, hogy tavaly a 670 tanulónkból 106-an, tehát minden hatodik gyerek - volt országos döntő résztvevője. A Magyar Diáksport Szövetség 1-8. helyezéseket összesítő rangsorában ötödikek lettünk. A tanulás és élsport harmóniájára törekszünk. Rugalmas órarenddel segítjük, hogy az élsportra készülők egy héten legalább kétszer délelőtt is edzhessenek - jelenleg már 12 sportágban (lány torna, fiú labdarúgás, fiú és lány kosárlabda, röplabda, birkózás, duatlon-triatlon, úszás, atlétika, lovaglás, aerobik és lány kézilabda). A délelőtti edzések egy részét a saját kollégáink, a többit a sportegyesületi edzők oldják meg. Nemcsak a sportiskolával, a többi egyesülettel is jó a kapcsolatunk.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!