2011.05.13. 02:29

Remekeltek Vas megye erős emberei

Remekül szerepeltek a Vas megyei erős emberek - Gadó András, Kránitz Gábor, Fülöp Róbert, Kelemen Ferenc - az országos erőemelő és fekvenyomó bajnokságon.

Vastag Nándor

Gadó András a juniorok (-24) között, a 100 kilósok mezőnyben tette próbára a tudását. A szombathelyi versenyző 280 kilóval guggolt, 195 kilót nyomott fekve, 250 kilót teljesített felhúzásban. A 725 kilós összteljesítményével saját súlycsoportjában ezüstérmes lett, korosztálya abszolút - testsúlyt is figyelembe vevő - kategóriájában viszont magyar bajnoki címet szerzett. Kránitz Gábor a felnőttek mezőnyében, 125 kilóban állt rajthoz: guggolás 360 kg, fekvenyomás 225 kg, felhúzás 360 kg, összteljesítmény 945 kg. A Galaxy sportolója súlycsoportjában a legjobbnak bizonyult, abszolút kategóriában pedig ezüstérmes lett. Fülöp Róbert a masters I. korcsoportban (40-49), a 125 kilósok között 210 kilóval guggolt, 180 kilóval nyomott fekve, 220 kilót húzott fel. A 610 kilóval megnyerte saját súlycsoportját. A 90 kilós Kelemen Ferenc fekvenyomásban nevezett, ám vállsérüléssel érkezett az ob-re. De 90 kilót így is teljesített, amivel masters II. (50-59) korosztályban a dobogó második fokára állhatott.