2011.06.12. 18:07

Megyei III. osztály, Nyugat: tíz emberrel nyert a Herény, győzött a Gencsapáti (tudósításokkal frissítve)

Nem maradt kérdés a megyei III. osztály Nyugati-csoportjában, a Herény már korábban megszerezte a bajnoki címet - ezúttal Vasasszonyfán győzött a Simon Zoltán csapata. A forduló rangadóját Gencsapátiban rendezték, ahol a hazaiak 2:0-ra verték a Vátot.

Csepreg - Perenye 3:0 (0:0) - Csepreg, 30 néző, vezette: Gaál G.
A szünet után végre megtalálták góllövő cipőjüket a hazaiak. - Gólszerzők: Horváth F. 2 (53., 85.p.), Sárdy 80.p. - Jók: Horváth F., Csenár, Farkas (mind Csepreg).

Acsád-Meszlen - Vasszilvágy 8:2 (4:1) - Acsád, 100 néző, vezette: Török J.
Magabiztos acsádi győzelem, az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. - Gólszerzők: Varga Sz. 2 (12., 20.p.), Kovács G. 3 (30., 42., 56.p.), Varga L. 3 (62., 70., 81.p.) illetve Kneisz 2 (32., 58.p.) - Kiállítva: Varga Cs. (Vasszilvágy) 89.p. - szidta a játékvezetőt - Jók: Németh S., Boros, Kovács, Varga L. (mind Acsád).

Cák - Horvátzsidány 1:5 (0:0) - Cák, 30 néző, vezette: Sümeghy.
Az ellenfél jobban akarta a győzelmet, és megérdemelten vitte el a három pontot. - Gólszerzők: Hock-Sirson 80.p. illetve Mühlhauser 70.p., Orbán 60.p., Szlávich 3 (82., 86., 88.p.) - A hazai csapat egyik játékosa a 65.percben megsérült, ezért  a Cák tíz emberrel fejezte be a mérkőzést.

Kőszeghegyalja - Bucsu 0:1 (0:1) - Kőszegszerdahely, 40 néző, vezette: Németh L.
A 3. percben szerzett góllal eldöntötte a három pont sorsát az első félidőben jobban játszó Bucsu. - Gólszerző: Buza 3.p. - Jók: Bognár, Nemes, illetve Hujber G., Gártner.

Gencsapáti - Vát 2:0 (2:0) - Gencsapáti, 300 néző, vezette: Kiss Cs.
Pünkösdi hangulatban a jól játszó hazaiak megérdemelt győzelmet arattak a vátiak ellen. - Gólszerzők: Novák A. 38.p., Varga A. 21.p.

Vasasszonyfa - Arborétum-Herény 2:3 (1:1) - Vasasszonyfa, 100 néző, vezette: Busi.
A hazaiak megnehezítették a bajnokcsapat dolgát, amely végül jó hajrával 2-1-ről megfordította a mérkőzést. - Gólszerzők: Varga P. 2 (14., 58.p.) illetve Torontáli 13.p., Komáromi K. 77.p., Simon Z. 82.p. - Kiállítva: Gergye G. (Herény) 22.p. - második sárga lap után

Vassurány - Bozsok 1:1 (0:1) - Vassurány, 60 néző, vezette: Kovács Zs.
A végig veszélyes, kontrákkal operáló vendégek győzelmét a hazai kapus bravúrjai akadályozták meg. A Vassurány csalódást keltő teljesítményt nyújtott.
Gólszerzők: Horváth P. 83.p. illetve Tóth Á. 35.p. - Jók: Héra, Katona, illetve Varga, Dévényi, Kercselics.

A Nemesbőd szabadnapos volt.

A 16. forduló. Június 19., vasárnap: Vasszilvágy-Gencsapáti, Horvátzsidány-Kőszeghegyalja, Nemesbőd-Csepreg, Arborétum-Vassurány, Bucsu-Acsád, Perenye-Cák, Vát-Vasasszonyfa. A Bozsok szabadnapos.