2011.06.21. 02:29

Olimpici vívó ob: bronzérmes a Szombathelyi Vívóakadémia

Az Olimpici vívó ob negyedik versenynapján a Szombathelyi Vívóakadémia Sportegyesület megszerezte első érmét.

Gergácz Zoltán

A Törpici fiúknál egyéniben 36-en léptek pástra. A szombathelyiek közül az eddig minden versenyen döntőbe jutott Varga Erik ezúttal is simán vette a csoportmeccseket. A nyolcas döntőben három győzelmet szerzett, s ez az ötödik helyre volt elég, így az összetett pontversenyben második lett. Csapatban a Varga Erik, Horváth Máté, Vígh Domonkos, Gömböcz Ákos alkotta kvartett a nyolccsapatos mezőnyben az ötödik helyet szerezte meg.

Az újonc fiúknál 73 induló volt. Bende Bence és Bakos Bálint menetelt a legtovább. Előbbi a honvédos Kriskót a 32 közé jutásért még legyőzte, aztán a veresegyházi Kukucska búcsúztatta. Bakos a miskolci Vasast legyőzte, ám a tatai Esztergályos nagy csatában (15-13) útját állta. A lányoknál 52-en küzdöttek. Szabó Viktória öt győzelemmel lépett tovább, majd a főtáblán a szolnoki Belső sem jelentett számára akadályt. A nyolc közé jutásért a tatai Molnárral szemben alulmaradt, így a 9. helyen végzett.

Vasárnap aztán végre vasi éremnek örülhettek a helyi sportbarátok. Az újonc fiúcsapatok versenyében 14 együttes indult. A gyenge egyéni eredmények alapján a szombathelyi fiatalokat csak a 11. helyre rangsorolták, ám használt a fejmosás. A nyolc közé jutásért magabiztosan verték a Miskolcot 45-43-re, majd a négy közé kerülésért a Törekvést nagy csatában 45-42-re. A döntőbe jutásért - az utolsó asszóban veszítve - alulmaradtak az Érddel szemben, ám a bronzmeccsen 45-35-re leiskolázták a Honvédot, így dobogóra állhattak.

Az országos bajnokság zárónapján, ma 8 órakor a serdülő fiúk, 10-től a leányok csapatversenye veszi kezdetét.

Négy napot kellett várni az első vasi éremre, de végül megszületett. Igaz, nem egyéniben. A Bakos Bált, Gajdán Viktor, Bende Bence, Kovács Kornél alkotta kvartett a gyengére sikeredett egyéni verseny után összekapta magát. Minden dicséretet megérdemelnek.