2011.07.01. 02:27

Bíró Dorottya remekelt: egy ezüst-, valamint egy bronzérem a felnőtt úszó ob-ról

Bíró Dorottya egy ezüst- és egy bronzéremmel tért haza a felnőtt országos úszóbajnokságról.

A kirobbanó formában versenyző Bíró Dorottya - aki decemberben igazolt át Szombathelyről Celldömölkre - négy számban is rajthoz állt - 50 m mell, 100 m mell, 200 m mell, 200 m pillangó -, és mind a négyben döntőbe is jutott. A fináléban végül 200 mellen 2:34,78-as eredménnyel második lett, 100 mellen 1:12,64-et produkálva bronzéremmel zárt. 50 méter mellen (34,60) nyolcadikként csapott célba, 200 pillangón pedig - ahol a negyedik legjobb idővel, 2:19,06-al került a fináléba - már nem vállalta az úszást.

- Remekül sikerült a felkészülésünk, nagyon jó állapotban utazott el Dorottya az ob-ra, joggal bíztam a jó eredményben - fogalmazott Esküdt Roland, a Vulkán Vízisport Egyesület vezetőedzője. - A formáját jelzi, hogy mellen mind a három számban egyéni csúcsot úszott. A két ob-érem mutatja, hogy Dorottya jó úton jár, de még sok van benne, bízom a további fejlődésében.

A Vízmű színeiben Hegyi Zsanett 200 m pillangón jutott be a döntőbe, ahol 2:21,70-as időeredménye a nyolcadik helyre volt elegendő.