2011.08.01. 02:29

Csercsics ötödik

A magyar szabadfogású csapat két ötödik helyezést szerzett a junior birkózó világbajnokságon. Az egyik a Haladás VSE 120 kilósa, Csercsics Richárd nevéhez fűződik.

Vereséggel kezdett vasárnap a 120 kilós Csercsics Richárd is - az idei junior Eb 96 kilós bronzérmesétől, a grúz Ebanoidzétől 3:2, 2:0-ra kapott ki. Aztán az üröm után jött az öröm, mert a grúz egészen a döntőig menetelt - végül ezüstérmes lett. Így Csercsics újra melegíthetett, a vigaszágon próbálkozhatott újra. És ott remekelt, 13 pontot csinált első két ellenfelén - a kazah Nurmahanbetovot 2:0, 2:0-ra, az amerikai Millert 3:0, 6:0-ra győzte le. Ezzel elért a bronzmérkőzésig, ahol az a Kushov volt az ellenfele, aki a tavalyi, budapesti junior vb-n 4:1, 6:0-ra legyőzte a szombathelyi birkózót és világbajnoki címet szerzett. Sajnos most is egyoldalú volt a küzdelem, és idő előtt, technikai tussal ért véget - az ukrán 6:0-ra, illetve 7:1-re nyerte a két menetet. Csercsics Richárd tehát az idei junior Eb után a vb-n is ötödik helyet szerzett. Ha utolsó junior évében nem is sikerült dobogóra állnia, most is megmutatta, hogy a világ élmezőnyéhez tartozik. És cseppet sem mellesleg négy - két ifi Eb-, egy junior Eb- és egy junior vb- - bronzéremmel búcsúzhat a korosztályos világversenyektől Veréb István tanítványa. A magyar szabadfogású csapat másik ötödik helyét a 96 kilós Tóth Rafael szerezte.

A magyar küldöttségnek egyik fogásnemben sem sikerült érmet szereznie - öt ötdik hely a mérleg.