2011.09.09. 02:28

Jól szerepeltek a savariások a hajómodellező vb-n

A franciaországi körpályás sebességi hajómodellek világbajnokságán jól szerepeltek a Savaria Modellező SE versenyzői: Werderist János a 4., Horváth István a 6. helyen végzett.

Gergácz Zoltán

A versenyzők 16 m hosszúságú huzallal rögzített modelljei egy tóban rótták a köröket, többségük 20-30-at is megtett. (Vannak, akik motorkímélés miatt ennél jóval kevesebb körszámot teljesítenek). A startot három percen belül meg kellett kezdeni, négy perc alatt pedig le kellett futni. A teljesítményt öt kör (500 m) ideje határozta meg, a mérni kívánt körök előtt jelezni kellett. A szokásos öt start helyett ezúttal csak három volt, és a legjobb eredménye számított a versenybe. A vasiak nem tartoztak Fortuna kegyeltjei közé, ugyanis három érvényes starttal egyikük sem büszkélkedhet, így javításra kevés lehetőség maradt. A háromnapos versenyen - egy nap, egy start - A3-kategóriában (10 ccm-es, vízcsavaros motor) a három vasi versenyző közül többszörös világbajnokunk, Horváth István érte el a legjobb helyezést: fénykorát idézve modelljének 197,889 km-es teljesítménye a 6. helyre volt elég. Horváth László 176, 900 km-es teljesítménnyel a 11., Horváth Péter 149,125-tel a 12. helyet szerezte meg. B1-kategóriában (2,5 ccm, légcsavaros) Werderits János 243,44 km-es teljesítménnyel az előkelő negyedik helyen zárt. Nem sokon múlott a dobogós helyezés. A budapesti Angel Tamás 181,752-es teljesítménye a 9. helyre volt elég.

Jövőre Bulgáriában rendezik az Európa-bajnokságot, ahol szintén rajthoz állnak. Az 1979-es duisburgi világbajnok, a 74. évében járó Horváth István 1983-ban volt utoljára külföldi versenyen, aztán leállt. Tíz éve annak, hogy az egyre kább kihaló, vízbe menős versenyszámban Vépen rendeztek versenyt a régi társakkal, majd Vasvár következett, ahol azóta otthonra leltek.A jövő évi Eb-n, Bulgáriában ismét rajthoz állnak