2011.11.04. 03:28

Sakk csapatbajnokik futószalagon

Visszavágott a Haladás VSE II. NB I/B-s sakkcsapata a tavalyi vereségért a Kisbérnek. Az NB II-ben érté- kes győzelmet szerzett az Alsószölnök és a HVSE III. is.

Tavaly éppen fordított eredmény született a két gárda összecsapásán. A szombathelyi csapat eleje remekelt. Két forduló után az előkelő 2-3. helyen áll a Haladás. - Győzött: Petényi, Ruck T., Makk R., Pergel, Takács G., Németh D. - Döntetlent ért el: Rachela, Balogh M.

Alsószölnöki STE-Zalagereszegi Balu 8,5-3,5. - Szentgotthárd, NB II-es mérkőzés.

Bravúros teljesítményel, nagy különbséggel verték a csoport egyik legerősebb csapatát a feljutásra aspiráló alsószölnökiek.

Arborétum SE-Zala Volán 3,5-8,5. - Lukácsháza, NB II-es mérkőzés.

Papírforma győzelmet arattak a zalaiak. - Győzött: Marton, Foki. Remi: Soponyai, Kiss R., Kiss B.

Sárvári SC-Zalakaros 6,5-5,5. - NB II-es mérkőzés.

Az erősen tartalékos, nyolc ifijátékossal asztalhoz ülő Sárvár megszenvedett az újonc ellen a győzelemért. - Győztek: Ódor, Ongai, Gál. - Döntetlent ért el: Gergácz B., Smidéliusz, Katona, Czupor, Szokolszky, Nagy T., dr. Hegedűs.

Keszthelyi Spartacus-Haladás VSE III 4,5-7,5.

A HVSE fiatalokból álló harmadik csapata értékes győzelmet aratott idegenben a rutinos versenyzőkből álló keszthelyiek ellen. - Győzött: Tomasics, Gutmann, Varga T., Horváth R., Baják. - Döntetlent ért el: Joó, Pál Cs., Ugróczky, Szukics, Grüll M.