2012.01.11. 03:29

A Sopron jutott tovább a lány kosárlabda diákolimpián

A VI. korcsoportos lány kosárlabda diákolimpia országos elődöntőjében ezüstérmet nyert az NLG.

Vastag Nándor

A VI. korcsoport egyik országos elődöntőjét a Nagy Lajos Gimnázium tornacsarnokában rendezték meg. A háromcsapatos megmérettetést az NLG-sek jól kezdték, az ajkai Bródynál könnyedén, 66-39-re bizonyultak jobbnak. A második meccs már jóval nehezebbnek ígérkezett az NB I-es Sopron utánpótlására épülő, még euroligás kerettag játékost is soraiban tudó Eötvös ellen.

A szombathelyiek jól helytálltak, 72-41-es vereségük ellenére nem vallottak szégyent. A torna utolsó találkozóján a Sopron nem kegyelmezett az Ajkának. A harmadik negyedben kialakult a 40 pontos különbség (51-10), ami a diákolimpiai szabályok szerint a mérkőzés végét jelentette.

A győztes Eötvös a nyolc együttest felvonultató országos döntőbe jutott, az NLG ezüstérmet vehetett át, a Bródy harmadikként zárt.