2012.01.14. 05:29

Extraliga: kiütötték a harmadikat a celli pingpongosok

Egyetlen meccset engedett csak át az extraligás tabella harmadik helyén álló Szegednek a listavezető CVSE-Swietelsky-Wewalka asztalitenisz-csapata.

Páros: Fazekas, Szita-Dudás, Kószó 1:3 (8, -9, -9, -9). A második szettben 8-1-re, a harmadikban 5-1-re vezettek a hazaiak, mégis alulmaradtak (0-1). Egyéni. 1. forduló: Kriston-Tóth 3:0 (6, 3, 3), Szita-Kószó 3:0 (7, 7, 5), Fazekas-Dudás 3:0 (5, 9, 8). A két csapat szegedi, első mérkőzésén Szita alulmaradt Kószóval szemben, most visszavágott. Sima celli győzelem született a két éljátékos, Fazekas és Dudás csatájában is (3-1). 2. forduló: Kriston-Kószó 3:0 (7, 8, 8), Fazekas-Tóth 3:0 (3, 2, 4), Szita-Dudás 3:1 (8, -10, 8, 6). A két papírforma-győzelem mellett Szita sikere meglepetésnek számít (6-1). 3. forduló: Fazekas-Kószó 3:2 (-9, -12, 3, 4, 5), Kriston-Dudás 3:2 (5, -11, -1, 9, 3), Szita- Tóth 3:0 (2, 6, 9). A győzelem tudatában kicsit kiengedtek a vasiak, de végül összekapták magukat (9-1).

A két csapat első, szegedi találkozóján 7-3-ra nyertek a celliek. Most csak az első - a páros - mérkőzésen bakiztak, minden egyéni meccsüket magabiztosan nyerték. - Győztek:

Fazekas 3, Kriston 3, Szita 3, illetve Dudás- Kószó.

Legközelebb ismét itthon játszik bajnokit a CVSE, január 27-én a Békés együttesét fogadja.