2012.03.22. 03:28

Asztalitenisz: a Celldömölk könnyedén nyert a szécsényiek ellen

A Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka extraligás asztaliteniszcsapata korábbról elhalasztott mérkőzésen a vártnál könnyebben nyert a Szécsény ellen.

Vastag Nándor

Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka-Aloe-Invest Szerva ASE Szécsény 7-3. - Celldömölk, férfi extraligás asztalitenisz-mérkőzés, vezette: Rosta, Segyevi.

Páros: Fazekas, Kriston-Vitsek, Varga 3:0 (9, 7, 9) (1-0). Egyéni, 1. forduló: Kriston-Podpinka 3:1 (-9, 1, 9, 3), Szita-Vitsek 3:2 (-6, -11, 8, 8, 8), Fazekas-Varga 3:1 (-6, 7, 10, 6) (4-0). 2. forduló: Kriston-Vitsek 0:3 (-9, -9, -9), Fazekas-Podpinka 3:0 (3, 8, 3), Szita-Varga 0:3 (-9, -9, -6) (5-2). 3. forduló: Fazekas-Vitsek 3:0 (8, 8, 4), Kriston-Varga 1:3 (7, -8, -9, -11), Szita-Podpinka 3:1 (6, -5, 9, 5) (7-3).

A celldömölkiek jól pótolták a korábbról elhalasztott találkozót. A páros, valamint az első három egyes megnyerésével megnyugtató előnyre tettek szert. A második fordulóban a vendégek két győzelmet arattak úgy, hogy szettet sem engedtek a hazaiaknak, de a jól játszó Fazekas a második és a harmadik mérkőzését is magabiztosan hozta, és ezzel eldőlt a bajnoki. A végén Szita sima győzelemmel állította be a végeredményt. A vasiak a vártnál könnyebben bizonyultak jobbnak a teljes csapattal kiálló vendégek ellen. Pénteken újabb elmaradt meccset pótol a CVSE, 17 órától a Jászkun Volánt fogadja az alsósági sportcsarnokban. A papírforma újabb könnyed sikert ígér a kieső helyen álló rivális ellen. Győztek: Fazekas 3, Szita 2, Kriston 1, Fazekas-Kriston, ill. Varga 2, Vitsek 1.